Milletvekilleri Ziyaretlerini Sürdürüyor

AK Parti Elazığ milletvekili Tahir Öztürk, esnaflarla bir araya geldi. Milletvekili Ejder Açıkkapı da, Yazıkonak’ta bayanlarla buluştu.

Milletvekilleri Ziyaretlerini Sürdürüyor

18 maddeden oluşan Anayasa Değişiklik Paketi için 16 Nisan’da yapılacak halk oylamasına 15 gün kala; AK Parti Elazığ Milletvekilleri Tahir Öztürk ve Ejder Açıkkapı, sandıktan evet çıkması için çalışmalarını sürdürüyor.

AK Parti Elazığ milletvekili Tahir Öztürk, Yeni Mahalle Tevfikiye Camii civarında faaliyet gösteren esnafları ziyaret ederek; hem sorunları dinledi hem de cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini anlattı.

Öztürk yaptığı konuşmada, 16 Nisan referandum çalışmalarının vatandaşlar tarafından kabul gördüğünü ve vatandaşların büyük destek verdiklerini gördüklerini söyledi.

“MECLİS DAHA ETKİLİ OLACAK”

Öztürk, anayasa değişikliğindeki 18 maddenin tek tek insanlara anlatmak zorunda olduklarını dile getirerek, “Bu maddeler vatandaşlarımıza yalan yanlış şekilde iftiralar atılarak anlatılıyor. Cumhurbaşkanımızın tek iktidar olacağı, tek yetkinin cumhurbaşkanında olacağı gibi asılsız birçok söylentiler dönmektedir. Bu tamamen yalan. Yeni anayasada bu mümkün değil. Eski anayasada cumhurbaşkanının hiçbir sorumluluğu yok. Yeni anayasada cumhurbaşkanımız hem meclise karşı hem de halka karşı sorumlu olacak. Her türlü denetim meclisin elinde olacak. Meclis her zaman eskiden daha fazla etkili olacak. 5 yılda bir seçim yapılacak” diye konuştu.

Öztürk 18 yaş yasası ile ilgili olarak da, “Gençlerimize güvenmek ve onlara sorumluluk yüklemek zorundayız. Onların önünü açmak zorundayız. Ayrıca milletvekillerinin hepsi 18 yaşında olacak diye bir şey yok” dedi.

Öztürk sözlerini şöyle tamamladı: “Vatandaşlar her zaman bize destek verdi. Biz de bu insanlara destek vermek zorundayız. Anayasa sadece Ak Parti için olmayacak. Bu tüm Türkiye için olacak. Biz inanıyoruz. Halkımıza da diyoruz. Bu 18 maddeyi okuyup dikkatli şekilde kararınızı verin. Halkımıza çok teşekkür ediyoruz ve onlara inanıyoruz.”

Ejder Açıkkapı da, Yazıkonak Beldesinde Kadın Kolları Teşkilatı tarafından düzenlenen toplantıya katıldı.

“HEP BİRLİKTE TÜRKİYE’NİN TARİHİNE KAYIT DÜŞECEĞİZ”

Ejder Açıkkapı yaptığı açıklamada, kadınların göstermiş olduğu yoğun ilgiye teşekkür ederek, “Elâzığ’ın her bir noktasında biz aynı manzaradan karşılaşmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz Sizlerin bize vermiş olduğu bu destek bizim motivasyonumuzu daha arttırıyor. 16 Nisan günü inşallah hep birlikte Türkiye’nin tarihine bir kayıt düşeceğiz. Bundan hepimizin imzası olacak” şeklinde konuştu.

“YAZILAN SENARYOLARI BOŞA ÇIKARDIK”

Açıkkapı konuşmasına şöyle devam etti: “Bu coğrafyada bin yıldır yaşayan Anadolu insanları olarak Zaza’sıyla, Kürt’üyle, Türk’üyle, Çerkez’iyle, Alevi’siyle, Sünni’siyle bu Anadolu topraklarında kardeşliğimizi son dönemlerde ortadan kaldırmak için büyük çaba var. 100 yıldır Anadolu topraklarında ve sınırında bulunduğumuz birçok coğrafyada farklı senaryolar yazılmaya çalışılıyor. Bizle Anadolu’nun bizi yoğurduğu bu hamur içerisinde etle tırnak olduk. Yazılan senaryoları boşa çıkardık.

“İNANILMAZ HİZMETLER ÜRETİYORUZ”

Çok partili hayata geçtikten sonra tek başına iktidar dönemlerini süreç içinde yaşadık. Adnan Menderes, Süleyman Demirel, Anavatan partisi iktidarları döneminde yaşadık. Son 15 yıldır da Türkiye’de 70-80 yıl eş değer hizmetler üreten AK Parti hükümetlerini görüyoruz. Tek başına iktidar hizmetine gelenlerin ortak yönü şu: Bu süreçlerde Türkiye’de Anadolu’da yaşayan insanlarımız hizmetle tanışma imkanı bulmuşlardır. Tek başına iktidarların vermiş olduğu o avantaj milletimizin lehine çevrilmeye çalışılmıştır. Aynı iktidarlar döneminde şunu da görürüz. Ne zaman Türkiye’de bir şeyler iyi gitmeye başlanmışsa gizli bir el Anadolu’nun üzerinden gitmemiş, Anadolu insanının almış olduğu hizmetleri akamete uğratmak için çaba sarf etmiştir. Son 15 yıldır Türkiye’de iktidarda olana hükümet olma kabiliyetini üst zirvede taşıyan siyasetin temizleyicileri olarak bütün olumsuz çabalara rağmen Türkiye’de inanılmaz işleri birlikte başardık. Türkiye de Anadolu insanın geçmişte gıpta ile baktığı hizmetleri almaya başladı. Bunu sağlıkta sosyal hizmetler aklımıza gelen her alan da bu hizmetlerin Anadolu insanımıza sunulmaya başlandığını hissederiz. Öyle projeler var ki Türkiye üzerinde emeli olanlar bu projelerden rahatsızlık duydular. Bugün Avrasya tünelini yapmayı başardık. 15 yıl önce bize deselerdi ki 15 yıl sonra Marmara denizinin altından araçlar geçecek biz, deli midir? diye kendimize sorular sorardık. Biz inanılmaz hizmetler üretiyoruz. Dünya’nın en büyük havalimanını inşa ediyoruz. Bundan rahatsızlık duyan ülkeler var. Bunlar istiyorlar ki eskiden olduğu gibi Türkiye istedikleri gibi iktidarların iş başına getirebilen istediği zaman iktidarları indirilen bir ülke olsun. Ama biz çalışmalara devam edeceğiz. Çalışmaları yaparken geçmişteki sıkıntıları hep analiz ettik.

“BİR DAHA ÜLKEMİZDE KRİZLER YAŞANMASINA TAHAMMÜLÜMÜZ YOK. BUNUN YOLU DA CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİNDEN GEÇİYOR”

Mevcut sistemin istikrarsızlığa sebep olduğunu tespit ettik. Tek başına iktidarlar dönemi dışındaki koalisyonlar döneminde, bırakın bu ülkenin insanına hizmet etmeyi geriye doğru bir gerileyiş sergilemiştir. Anadolu insanı bunları hak etmiyor. Ekonomileri ile gıpta ettiğimiz Avrupa ülkelerine baktığımız zaman bizim ekonomimizin o seviyelere gelebilmesi için bazı değişiklikler şart. Bugün ki cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini yüce milletimizle birlikte tesis etmemiz gerekiyor. Ülkemizin refahı ve mutluluğu için çaba sarf ediyoruz. 16 Nisan tarihinde mevcut sistemin aksaklıklarını giderecek önemli bir tercih yapacak. Bu tercihler bugün ürettiğimiz hizmetlerin çok daha üstünde hizmetle üreteceğiz. Biz bu ülkede bir daha koalisyonlar yüzünden ülkemizin hızının kesilmesini istemiyoruz. Siyasi partilerde insan hayatı gibi sonsuza kadar devam etmeyecek. Siyasi partilerden insan hayatı gibi sonsuza kadar devam etmeyecek.  İktidar da kim olursa olsun bu ülkede biri daha krizlere ortam hazırlayacak durumlardan uzak kalalım. Bunun yolu da cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminden geçiyor.

“KARDEŞLERİMİN BİLİNÇLE HAREKET ETTİĞİNİ BİLİYORUM”

Yazıkonak’ta bulunan kardeşlerimin bu bilinçle hareket ettiğini biliyorum. Kardeşin kardeşe kırdırılmaması adına bir daha krizler yaşamaya tahammülümüz yok. İnanıyoruz ki bu coğrafyada yaşayan insanlarımız tercihine saygı göstereceğiz. 80 milyonu ilgilendiren bir tercihte Almanya’nın, Belçika’nın, Hollanda’nın taraf olmaya hakkı var mı? Bugün Avrupa’da hayır kampanyalarına destek veren ülkelerin birçoğunun bizim bakanlarımıza, milletvekillerimize bu hakkı vermemeye hakları var mı?

“AVRUPA DEVLETLERİNİN NİÇİN HAYIR DEDİĞİNİ DÜŞÜNMENİZİ İSTİYORUZ”

Bugün evet yönünde karar verecek kardeşlerimizden isteğimiz şu: Ulaşabildiğimiz neresi varsa, bu sistemi anlatabileceğimiz kim varsa mutlaka anlatmanız gerekiyor. Hayır yönünde karar veren kardeşlerimize de bu konuda bir kez daha iyi düşünmelerini ve Türkiye’nin faydasını isteyenleri görmelerini bir çok Avrupa devletinin de niçin hayır dediğini düşünmenizi istiyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103