Mobil EBA Destek Otobüsü Hizmete Girdi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan mobil EBA destek otobüsü hizmete başladı.

Mobil EBA Destek Otobüsü Hizmete Girdi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan Mobil EBA Destek otobüsü öğrencilere hizmet vermeye başladı.

Kültür Müdürlüğünce İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tahsis edilen gezici kütüphanenin internet ve bilgisayar alt yapısı Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından sağlanarak Mobil EBA Destek aracına çevrildi.

Uzaktan Eğitim döneminde özellikle internet bağlantısı olmayan veya bilgisayar erişimi bulunmayan öğrencilere hizmet verecek olan araç ilk olarak 24 Ocak Elazığ depreminde ağır hasar gördüğü için yıkılan Uzuntarla köyü İlk ve Ortaokulu öğrencileri ile Şahinkaya köyü İlk ve Ortaokulu öğrencilerine hizmet verdi.

Mobil araçta kurulan alt yapı sayesinde Canlı derse ve EBA’ya giren öğrencilere Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk ve Bilgi İşlem ve Eğitim Teknolojileri Şube Müdürü Ahmet Yıldırım’da eşlik etti.

Uzaktan Eğitim döneminde öğrencilerin her türlü ihtiyacını karşılamayı amaçladıklarını belirten Müdür Gürtürk, uzaktan eğitim sürecine değindi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Yk
Yk - 2 yıl Önce

Bu işler boş. Eba meba tırt. Canlı ders var diye bilgisayarın karşısına geçiyoruz saatlerce bekliyoruzki canlı ders bsşlasın ana bi bakıyoruz öğretmen msj atmış. Teknik sorun var bağlanamıyoruz diye. Yani kısaca eba boş çocukların canları sağolsun

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109