MTBB, Yeni Sistemi Anlattı

Demirbağ: Halk oylaması bizim meselemiz. Avrupa’ya ne?

MTBB, Yeni Sistemi Anlattı

Milli Türk Talebe Birliği, halkoylaması öncesinde program düzenledi. Programa 22 ve 24. Dönem AK parti Elazığ milletvekili Zülfü Demirbağ ve Ak parti Eski il başkanı Nusret Çoban oldu.

Milli Türk Talebe Birliği Başkanı Ali Özgül, halk oylaması ile ilgili çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Ak Parti Eski İl Başkanı Nusret Çoban da yaptığı konuşmada, Suriye’de yaşanan olaylara değinerek, “Şu anda ülkemizin etrafı bir ateş çemberidir. Şu anda zalimler Müslümanların üzerine ateş yağdırıyorlar. Ateşten kaçanlarda denizlere gidiyor. Denizde de boyluyor. Bizim bu acılar karşısında çok daha disiplinli çalışmalar gütmemiz gerekiyor. Herkesin kendi düşen görevi yapması gerekiyor. Bizim bu olaylar karşısında yüreğimiz sızlamıyorsa, kendi kendimizi sorgulamalıyız. Bizi kimler bu hale getirdi. Biz bu olaylar karşısında acı duymadık sanki bana öyle geliyor. Çünkü başka olayla karşısında yürüyüşler mitingler yapıyoruz. Asıl yapılması gereken gün bugündür. Bunlar aynı zamanda bizim nabzımızı da ölçüyorlar. Acaba biz bu ülkede bunları yaparsak Müslümanların tepkisi ne olur diye. Maalesef dünyadaki Müslümanların tepkisi çok zayıf olmuştur” ifadelerinde bulundu.

“HİÇBİR ZAMAN AYRILIK TOHUMLARINA SU DÖKMEYİN”

Halkoylamasında evet ya da hayır diyenlerin hiçbir şekilde yargılanmaması gerektiğini ifade eden Çoban, “Referandumda evet ya da hayır diyebiliriz. Bu bir anayasadır. Halk oylamasına sunulmuştur. Biz ne hak ettiysek o olacak. Bu konuda iyi katkımız olması lazım. Bilinçli oyunuzu verin. Bu davaya inanıyorsanız. Gidip anlatacaksınız. Hiçbir zaman ayrılık tohumlarına su dökmeyin. Evet de çıkabilir hayırda. Hayır, çıksa hükümetimiz yine devam edecek. Evet, çıktığı zaman hayır çıkanlara karşı tepki göstermemizin anlamı da yok. Bu geminin su almaması lazım. Kardeşliğimizi, birliğimizi, dostluğumuzu her yerde anlatmalıyız. Ülkemizin hedefe ulaşabilmesi için elimizden gelen gayreti göstermeliyiz. Bol bol okumamız lazım. Sadece oku emri kuranda Müslümanlara var. Bizim gerçekten okuma konusunda çok büyük kayıplarımız var. Bizim hedef ulaşabilmemiz için herkesten çok okumamız lazım. Avrupalı bir bilim adamı şöyle diyor: Biz o dönemdeki kütüphaneleri yakmamış olsaydık. Bununla onlar atomu parçalardı. Eğer biz kütüphanenin bir kısmını daha kurtarsaydık, ışınlamayı gerçekleştirebilirdik. Yani bizim ceddimiz, atamız bu kadar güzel başarılı şeyler yapmış” dedi.

Ak parti Elazığ eski Milletvekili Zülfü Demirbağ ise yaptığı konuşmada, Milli Türk Talebe Birliği’nin Gençleri yetiştirerek bugün Türkiye’yi yöneten kadroları oluşturduğunu söyledi.

Demirbağ sözlerine şöyle devam etti: “Üstat Necip Fazıl’ın ifade ettiği o büyük doğu gençliği. Gıpta ile bahsettiği gençlik. Ve o yetişen gençlik bugün Türkiye’yi yöneten kadrolar. Üstadın büyüklük ettiği, sahip çıktığı gençlik.

“BUGÜN TÜRKİYE’NİN ŞANSI TAYYİP ERDOĞAN GİBİ BİR LİDERE SAHİP OLMASIDIR”

Türkiye’nin üzerinde oynan oyunlar boş değil. Ciddi yer altı kaynaklarına sahibiz. Bu kaynaklar üzerinde oyun oynuyorlar. Erbakan hocamız yıllar öncesinde Suriye’ye sıra geldiğinde bilin ki ondan sonraki hedef Türkiye’dir demişti. Gerçekten de öyle. O gün ifade ettiği gerçekler bir bir tecelli ediyor. Ama bugün Türkiye’nin şansı Tayyip Erdoğan gibi bir liderinin oluşu.  Geçmişte başbakan Amerika ve alman ekolünden derlerdi. Ekol diye bir şey mi olur. Biz Türk milletinin, İslam ümmetinin mensubuyuz. Bizim ekolümüz bu. Ekol almaya ne gerek var. Niye ekol dediler. Çünkü emirleri ile hareket ettiler. Bunlar 2002’ye kadar bizim ülkemizi yönettiler. 2002’den sonra bu gidişat değişti. Rahatsızlıkları o yüzden. Sadece içeride değil.

“TERÖR ÖRGÜTÜ LİSTESİNDE OLANLARLA BİR ARAYA GELİYORLAR”

Referandumda Almanya, Hollanda, Avusturya’da meydana gelen olayları biliyorsunuz. Oranın milletvekilleri terör örgütü listesinde olanlarla bir araya geliyorlar. Bir Türkiye ile mücadele etmeye gelindiği zaman ya da orta doğu ülkesini karıştırmak istediğinde el birliği yapıyorlar. Bunlar belli bir noktaya geldiğinde Türkiye müdahale etmek durumunda kaldı. Sınırlarımızda ateist, İslam düşmanı, Amerika’nın oyuncağı Kürt devleti var. Gençlerin heba edildiği bir devlet. Cumhurbaşkanımız bu tehlikeyi gördüğü için de müdahale etme gereği duyduk.

“İSLAM ALEMİNE LİDERLİK YAPACAK YEGANE ÜLKE TÜRKİYE”

İslam alemine liderlik yapacak yegane ülke Türkiye. Bütün İslam alemi lider olarak görüyor. Türkiye zayıf bir ülke olup koalisyonlarla idare edilirse, dış müdahaleler açık olursa istediği zaman istediği hükümeti yıkarlar. Böyle olursa bırak İslam alemini, kendi kendine de liderlik yapamaz Türkiye. Dünyanın gıpta ettiği madenleri de mecburen İngiltere’ye peşkeş çekmek durumunda kalır. Peşkeş çekmezse hayatını idame ettiremez.

“HAYIR DİYENLERE KESİNLİKLE VATAN HAİNİ DİYEMEYİZ”

Tarihe baktığımızda Menderes, Alparslan Türkeş, Necmettin Erbakan, Özal, Muhsin Yazıcıoğlu bugün de Devlet Bahçeli ve Recep Tayyip Erdoğan evet diyor. Başkanlık sitemi olmazsa olmazımız diyor. Peki hayır diyenler: PKK, FETÖ, DAEŞ, CHP, HADEP, Doğu Perinçek, İşçi Partisi. Cumhurbaşkanımız diyor ki bütün vatan hainleri aynı safta. Ama oy kullanalar vatan haini değil. Biz 80 milyon bir milletiz. Bu birliği bozmamız gerekir. Bozarsak Suriye’nin Irak’ın durumuna düşeriz. Ama doğru bildiğimizi doğru şeklide ifade de etmesi lazım.  Hayır diyenler tabi ki vatan haini değil. Kesinlikle olamaz da. Kimse böyle ifade kullanamaz. Ama bütün vatan hainleri hayır safında. İkisi ayrı şey.

“BU BİZİM MESELEMİZ”

Şimdi bakıyorsunuz gerçekten bu verilen mücadelenin yanında Türkiye düşmanı hayır kampanyasının içinde. Cumhurbaşkanımızda haklı olarak size ne diyor.  Referandum yapılıyorsa Türkiye’de yapılıyor. Bu bizim meselemiz. Avrupa’da seçimler oluyor. Biz müdahale ediyor muyuz? Hiçbir zaman müdahale olmadı. Onların kendi iç meselesi. Ama onlar böyle değil. Onlar geçmişte Abdülhamid Han’a nasıl müdahale ettilerse, bugünde cumhurbaşkanımıza aynı oyunları oynuyorlar. Cumhurbaşkanımızı zayıflatmak, idareden uzaklaştırmak için ellerinden geleni yapıyorlar.  15 Temmuz’da bunu çok büyük örneğini verdiler. Bunu da yüzlerine gözlerine bulaştırdılar. Gerçekten İstanbul’da olayların içinde biz de olsaydık. Aldığımız modern silahlarla milletimiz vurmaya kalkan bir ordu mensubu düşünün. Bilinçli olarak bu işin içerisinde olanlar Türkiye’yi bitirmeyi planlamalarında.”

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2017, 13:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103