Mücahit Yanılmaz Hankendi’de

Vatandaşın fikri bizim için çok önemli dedi, soluğu Hankendi köyünde aldı. Köy sakinlerinin sorun ve taleplerini dinleyen Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, yönetim anlayışlarının vatandaş odaklı olduğunu söyledi.

Mücahit Yanılmaz Hankendi’de

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmazın bu defaki durağı Hankendi köyü oldu.

Köy sakinleri ile bir araya gelen Başkan Yanılmaz, talep ve önerileri dinledi.

BELEDİYENİN DÖRT DUVARINDAN ELAZIĞ’I YÖNETMEYECEĞİZ”

Şehri bir bütün olarak ele aldıklarını ve istişare ile hizmetleri yürüttüklerini belirten Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Birlikte yönetim anlayışıyla hareket ediyoruz” diyerek, “İnsanlara hizmeti götürürken siyasi görüşüne göre değil, ırkına göre değil, inancına göre değil, mezhebine göre değil, konuştuğu dile göre değil, ihtiyacına göre götürmektir. Şurada bir araç bir köpeğe çarpsa eğer bizim burada bütünü ile içimiz sızlamıyorsa bizde bir eksiklik var demektir. Yok o falancanın köpeği bizim köpeğimiz değil bırak ne hali varsa görsün diyorsak hem insanlığımızdan hem insaniliğimizden hem de islamiliğimizden şüpheye düşmemiz lazım. İçimizin sızlaması lazım. Dolayısıyla hizmetleri götürürken ben şu mahalleden bu kadar oy aldım buraya bu kadar hizmet, ben şuradan şu kadar oy aldım oraya da bu kadar hizmet diyerek oy oranına göre hizmet dersek biz insanlara zulüm etmiş oluruz. Halbuki insanların ihtiyacı ne ise ona göre bir hizmeti götürmek lazım. Kendimize ana prensipleri koyuyoruz. dedik ki biz birlikte bir yönetim anlayışını ortaya koyacağız. Belediyenin dört duvarından Elazığ’ı yönetmeyeceğiz. Kararı kimlerle alacaksak onlarla oturacağız istişare edeceğiz, konuşacağız, kararlaştıracağız ondan sonra iş yapacağız. Bana damdan düşeni getirin derler ya şimdi ne kadar bilirsem bileyim bir berberin kendi problemlerini berber kadar bilemem. O kendi problemini daha iyi bilir.  Berberlerle ilgili bir karar alacaksak berberleri bir araya toplamamız lazım onlarla konuşmamız lazım istişare etmemiz lazım, teklif ve önerilerini almamız lazım. Ondan sonra da kararı uygulamamız lazım” dedi.

“SİZLERİ FERDEN FERDE ONLARI BULMANIZ MÜMKÜN DEĞİL”

Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir diyen Başkan Yanılmaz, ‘Hayır Çarşısı’nın önemine değinerek, “Elazığ’da eğer bir hemşehrimiz bir kardeşimiz ben bu akşam çocuğuma yedirecek ekmek bulamadım diyorsa bunun sorumlusu biziz. Başta bu şehri yöneten belediye başkanı olarak ben ondan sonra imkanı yerinde olan herkes. Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir anlayışı gereği bizim medeniyet anlayışımızın en vazgeçilmez unsurudur. O insanlara sahip çıkmamız lazım. Sizleri ferden ferde onları bulmanız mümkün değil. Cadde sokaklarda dilenen dilencilerden bahsetmiyorum. Onuru ile izzeti ile durup ancak geçim sıkıntısı çeken, imkân bulamayan insanlardan bahsediyorum. Hayır çarşısını bu çerçevede açtık. Hayır çarşısı Elazığ’da ben geçim sıkıntısı çekiyorum diyen herkesin gelip alışveriş yaptığı, gıda maddesinin, ayakkabının, beyaz eşyanın, mobilyanın olduğu bir çarşıdır. Oradan alışveriş yapmak için sadece 153’ü aramaları, adreslerini bırakmaları yetiyor. Bizim sosyal araştırma komisyonumuz gidiyor araştırıyor, eğer gerçekten geçim sıkıntısı çekiyorsa ona bir kart veriyoruz ve o karta 250 kontur yüklüyoruz, her ay o kartla geliyor oradan alışverişini yapıp ayrılıp gidiyor ”açıklamalarında bulundu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
SLM
SLM - 2 yıl Önce

İnşallah lafta kalmaz yada seçimelere kadar .burası başka bir ilin elinde olsa buraya çok güzel yatırım yaparlar yada bir milletvekilinin bir yeri olsa neler yaparlardı neler,

SIRADAKİ HABER

banner7