Mücahit Yanılmaz İlahi Söyledi

Elazığ Belediyesi Ramazan Kültür ve Sanat Etkinliklerinde Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz İlahi söyledi.

Mücahit Yanılmaz İlahi Söyledi

Elazığ Belediyesi Ramazan Kültür ve Sanat Etkinlikleri her akşam Kültür Park Amfi Tiyatroda yoğun bir katılımla sürüyor. Teravih namazı öncesi çocuklara yönelik dini yarışmayla başlayan programlar daha sonra tasavvuf dinletileriyle devam ediyor.

Şehrimizde ramazanın sevincinin yaşayan vatandaşlar, her akşam Kültür Park Amfi Tiyatroda gerçekleşen etkinliklere katılarak, rahmet ve bereket ayı ramazanı birlikte idrak ediyor.

Ramazan süresince iftar çadırı ve amfi tiyatrodaki etkinliklere programları dâhilinde katılım sağlayan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, şehirde ramazanın oldukça güzel bir atmosferde geçtiğini kaydetti. Ramazanın manevi havasına uygun programların icra edildiğini ifade eden Başkan Yanılmaz, ramazan süresince tasavvuf dinletisi, ilahi ve kasidelerin dışında başka bir şeyin olmayacağını belirtti.

Başkan Yanılmaz İle Başsavcı Korkmaz Birlikte İzledi, Başkan Yanılmaz İlahi Söyledi

Elazığ Belediyesi Ramazan etkinliklerinde sahne alan sanatçı Ahmet Yüce’nin sahnesini Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ile Cumhuriyet Başsavcısı Habip Korkmaz birlikte izledi. Sanatçı Yüce birbirinden güzel eserlerini seslendirirken Başkan Yanılmaz’da sanatçı Yüce’ye eşlik etti ve “Şema Yanan Pervaneler” isimli Harput kasidesini

seslendirdi. Başkan Yanılmaz’ın okuduğu kaside izleyenlerden alkış alırken, sanatçı Yüce bu imkânı sağladığı için kendilerine teşekkür etti.

Kuaförlerin Gösterisi Heyecanla İzlendi

Kültür Park’ta düzenlenen etkinliklerde bir ilke imza atıldı ve etkinlik sahnesi şehrimizde faaliyet gösteren kuaförlere bırakıldı. Erkan Ergin ve ekibinin oluşturduğu gösteride, alanında uzman olan kuaförler kısa sürede hünerlerini sergileyerek birbirinden ilginç saç stilleri oluşturdu. İzleyenlerin de alkışlarla ritim tuttukları gösterinin sonunda Türk Bayrağı açıldı, açılan bayrak katılımcılar tarafından ayakta alkışlandı.

Gösteri sonrasında Erkan Ergin, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a bir plaket takdim ederek, başka illerde de sürekli gerçekleştirdikleri gösteriyi Elazığ’da yapmaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7