Müftü Aydın: Diyanet Olarak Zekat Bağışı Alıyoruz

Ramazan ayının son on gününün içerisinde girildiğini ifade eden İl Müftüsü Selami Aydın, diyanetin, geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda zekat bağışlarını beklediğini söyledi.

Müftü Aydın: Diyanet Olarak Zekat Bağışı Alıyoruz

İl Müftüsü Selami Aydın, tam kapanma sürecinde kurallara uyulması gerektiğini belirterek, ramazanın son on gününe girildiğini, vatandaşların bu son günleri en iyi şekilde değerlendirmesi gerektiğini söyledi.

AYDIN: DİYANET OLARAK ZEKAT BAĞIŞI ALIYORUZ

Müftü Aydın, “17 gün tam kapanma günleri olacak. Biz bu kardeşlerimizle beraber bu devletimizin açıklamış olduğu kurallara hep birlikte inşallah riayet edeceğiz. Ramazan’ın son 10 gününe giriyoruz. Cenap-ı Hak ibadetlerimizi makbul eylesin. Camilerde görev yapan hocalarımızın eliyle kardeşlerimiz bu hayır ve hasenatlarını yapabilirler. Müftülüğümüz 24 saat açık olacak kalacak. Kardeşlerimize yardımcı olunsun diye. Malumunuz Elazığ’ımızda 7 tane yatılı Kur’an kurslarımız var, hafızlık kurslarımız var. Burada hafızlarımız var. 170 tane hafızımız oldu. Bu hafızlarımız diplomalarını aldılar hastalıktan dolayı icazet merasimi yapamadık. Bu kardeşlerimize bu Kur’an kurslarımızda kardeşlerimiz hayır, hasenat, zekatlarını verebilirler. Ayrıca bugün de hutbelerde söylenildiği gibi Türkiye Diyanet Vakfı’mızın bazı kampanyaları var. Mesela kardeşlerini unutma beklenen sensin kampanyamız var. Kardeşliğimiz, zekatla bereketlensin. ‘İyilik evleri projesi, konut bedeli var 850 lira. Unutursam yetim kalır yetim’ diye bir kampanyamız var” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Musap ali alp
Musap ali alp - 1 hafta Önce

Dün birşey sormak için 2 saat müftülü aradım ulan birtaneis cevap vermedi telefona hala daha konuşuyorsunuz kapatılsın artık bu müftülükler

Atilla
Atilla - 1 hafta Önce

Müftülüğe zekât vermek de nerden çıktı? Zekât vermek için bir sürü insan var. Hiç bulamazsam dahi müftülüğe yine vermem. Milleti dinden soğuttunuz.

Uydurulmuş dn anlayışı
Uydurulmuş dn anlayışı - 1 hafta Önce

Zekatın Kuran da ne şeklde verileceği açıktır. Diyanete verilmesi caiz değildir. Uydurmayınız...

Ala vera dalevera
Ala vera dalevera - 1 hafta Önce

İşiz gücüz sahtekarlık, din ile hiçbir bağlantınız yok yazıklar olsun milletin zekatına da göz diktiniz ya O ALLAH'tan dileğim hem bu tarafta o o bür tarafta yakanızı bırakmasın inşAllah...

Kaya
Kaya - 1 hafta Önce

Müftüye değil değil sanki at cambazına benziyor

Şıh mehmet
Şıh mehmet - 1 hafta Önce

Şu camilere müftülüklere artık zekat vermekten vazgeçin ey insanlar... Her cuma günü rutin olarak toplanan ve Ramazanda ise zirve yapan istekleri hep vardı ve devam ediyor.. bu güne kadar bir kez bile görmedim duymadım müftülük bir garibanın evine bir koli veya bir poşet birşey vermiş.. hiç vermezler çünkü aldıkları paraların bir kısmını dib e bir kısmını müftülüğe bir kısmını da imamlar cukka ediyor...adamlar biniyor lüks makam araçlarına geziyor... aklınızı başınıza alın yıkılan dökülen eskiyen camileri bile halkımız kendi parasıyla yapiyorken bu camilerde toplanan paralar zekatlar deriler kurbanlar nereye gidiyor..

23
23 - 1 hafta Önce

Bu ülkenin ve Diyanet'in kurucusunu anmaktan aciz, yurttaşlara "Pazara akşamları gidin, daha ucuz olur" deyip milyonluk araçlara binen, bütçesi yedi bakanlıktan daha fazla olan diyanete zekat vermem.

23
23 @23 - 1 hafta Önce

Ve son olarak, geldiği durumun da gerçek İslam ile uzaktan yakından alakası yok.

23
23 - 1 hafta Önce

Sayin baskan bindigi zirhli mersedesin zekatini veriyor mu acaba


SIRADAKİ HABER

banner103