Müftü Aydın, İlçe Müftüleri Video Konferans Yoluyla Bir Araya Geldi

İlçe Müftülerine, Cuma Namazı ve sonrası yaşanacak süreç için başkanlığın genelgesi doğrultusunda gerekli hazırlıkların yapılması talimatını veren İl Müftüsü Selami Aydın; camilerin yeniden ibadete açılmasının hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Müftü Aydın, İlçe Müftüleri Video Konferans Yoluyla Bir Araya Geldi

İl Müftüsü Selami Aydın, ilçe müftüleri ile video konferans yöntemi ile bir araya geldi.

Toplantıda koronavirüs tedbirleri kapsamında ibadete ara verilen ve 2,5 ayın ardından eda edilecek Cuma namazıyla ibadete açılacak olan camilerde alınması gereken tedbirler üzerinde duruldu.

Salgın dolayısıyla zor bir süreçten geçtiklerini belirten Müftü Aydın; “Devlet ve millet olarak gösterdiğimiz gayretlerin boşa gitmemesi için çok dikkatli hareket etmek durumundayız. Vatandaşlarımız uzun bir aradan sonra yeniden camilerimize gelerek ibadet etme heyecanı içindeler. Bizler Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Valiliğimizin talimatları doğrultusunda gerekli tedbirleri almakla mükellefiz. Dolayısıyla ilk gün yaşanması muhtemel olumsuzluklara karşı görevlilerimizin vatandaşlara yardımcı olmaları ve rehberlik etmelerinin yanısıra alınması gereken tüm tedbirlerin de titizlikle uygulanması çok büyük önem arzetmektedir” dedi.

İlçe müftülerine, cuma namazı ve sonrası yaşanacak süreç için Başkanlığın genelgesi doğrultusunda gerekli hazırlıkların yapılması talimatını da veren Müftü Aydın; “Her zorluk sonrası bir kolaylık yaratan Rabbim bu zorlu süreçte her türlü fedakârlığı gösteren, başta Sosyal Vefa Grupları olmak üzere emeği geçen tüm personelime teşekkür ediyorum. İlçe müftülerimize de başarılar diliyorum. Camilerimizin yeniden ibadete açılması hayırlara vesile olması temennisiyle Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103