Müftü Sarıkaya, Cami Temel Atma Töreninde Vatandaşları Uyardı

Memur-Sen 2’inci Etap Cami’nin temeli düzenlenen törenle atıldı. Törende konuşan İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, “Ne olur camilerimizi ikinci kat cami yapmayalım. Altı iş yeri. Yaşlı çıkamıyor. Engelli çıkamıyor. Uğraş ki camiye çıkasınız. Bundan sonra yapılacaklara buna özen gösterelim” dedi.

Müftü Sarıkaya, Cami Temel Atma Töreninde Vatandaşları Uyardı

Memur-Sen 2.Etap Cami’nin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Törene; Elazığ Vali Yardımcısı Uhut Emre Koyuncu, İl Müftüsü Peyami Güngör, Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Ergüven, Memur SEN İl Temsilcisi İbrahim Bahşi ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Memur-Sen 2’inci Etap Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ahmet Karabay, cami yapımı için her türlü yardıma açık olduklarını ifade ederek “gayemiz Memur Sen ikinci etap cami ismi ileriki zamanlarda cami ismine sponsor olup cami inşaatını üstlenmek isteyen hayır sever işadamlarımız, zenginlerimiz olurlarsa cami ismini verebileceğimizi duyurmuş olalım. Böyle bir teklife açığız. Şuan ki camimizin ismi geçici düşünülmüştür” dedi.

BAHŞİ: ELİMİZDEN GELDİĞİ KADAR GEREKENİ YAPACAĞIZ

Memur–Sen İl Başkanı İbrahim Bahşi, cami yapımında Memur–Sen ailesi olarak ne gerekiyorsa yapacaklarını söyleyerek her anlamda üzerimize ne düşüyorsa memur sen ailesi olarak gerekeni sonuna kadar gücümüzün yettiği anlamda amel defterimizin kapanmaması için elimizden geleni yapacağız. Önemli olan caminin yapımından sonra caminin geçmişte olduğu gibi yerine getirmesi gereken işlevini yerine getirmesi cemaatin onu doldurması, çocuklarımızın eğitim merkezi haline gelmesi. Toplumun buluştuğu bir merkez haline gelmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

SARIKAYA: İKİNCİ KAT CAMİ YAPMAYALIM

İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, camilerin mimarisine dikkat edilmesi gerektiğini dile getirerek, “Ne olur camilerimizi ikinci kat cami yapmayalım. Altı iş yeri. Yaşlı çıkamıyor. Engelli çıkamıyor. Uğraş ki camiye çıkasınız. Bundan sonra yapılacaklara buna özen gösterelim. İkincisi kesinlikle cami, kadının, erkeğin, gencin, yaşlının, engellinin, herkesin rahatlıkla ulaşa bileceği bir mimari yapıda olsun. Yani kadını arkaya at, çocuk getirme. Olmaz böyle. Cami hayatın içerisindedir, hayatın ortasında ve merkezindedir. Şehirler, mahalleler cami ile inşa olur. Cami onlara yön verir” dedi.

CAMİNİN TEMELİ ATILDI

Elazığ Vali Yardımcısı Uhut Emre Koyuncu, “İnşallah içi dolu dolu çok güzel bir cami olur. Elaziz’e, TOKİ’lilere bu yakışır” diyerek beraberindeki davetlilerle birlikte caminin temelini attı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şükrü
Şükrü - 2 yıl Önce

Tokinin amacı sosyal donatılı alanlar oluşturmak. 1000 tane konut yaptı. 1 tane camii, 1 tane dükkan 1 tane halı saha yapmadan kaçtı gitti. Tokinin kuruluş amacı ney? Yaptıkları işler neden böyle? Amacı ney?

SIRADAKİ HABER

banner7