Muhtar, Bir Yıllık Maaşının Yarısını Çocuklar ve Sokak Hayvanları İçin Bağışladı

Elazığ'da bir köy muhtarı, bir yıllık maaşının yarısını ihtiyaç sahibi öğrenciler ve sokak hayvanlarına harcanması için bağışladı.

Muhtar, Bir Yıllık Maaşının Yarısını Çocuklar ve Sokak Hayvanları İçin Bağışladı

Sivrice ilçesine bağlı 227 nüfuslu Günbalı köyü muhtarı Özcan Gündem, bir yıllık muhtarlık maaşının yarısını ihtiyaç sahibi öğrenciler ve sokak hayvanlarına harcanması için kaymakamlığına giderek dilekçe verdi.

Dilekçesi kabul edilen muhtar Gündem'in, 1 yıllık maaşının hem çocukların eğitimine destek için hem de sokak hayvanları için kullanılacağı belirtildi.

GÜNDEM: BİR YIL BOYUNCA MUHTARLIK MAAŞIMIN YARISINI ALMAYACAĞIM

Sivrice Kaymakamı Yunus Emre Vural’a bağış dilekçesini verdiğini aktaran Muhtar Özcan Gündem, “Tamamen teşvik amaçlı bir yıllık muhtarlık maaşımın yarısını yoksul öğrencilere ve sokak hayvanlarına harcanması için resmi dilekçeyle kaymakamlık makamına sundum. Dilekçem kabul gördü. Bir yıl boyunca muhtarlık maaşımın yarısını almayacağım. Yoksul öğrenci ve sokak hayvanlarına harcanacak. İnşallah yaptığım bu girişim örnek olur ve diğer muhtar arkadaşlarım da destek olurlar” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ercan GÜNDEM
Ercan GÜNDEM - 8 ay Önce

DEVLET ile MİLLET’in omuz omuza birbirine destek olduğu bu zor günlerde bu iyilikte yarışanlar hareketinin tüm TÜRKİYE’ye dalga dalga yayılması umuduyla

SIRADAKİ HABER

banner103