Muhtarlar, YEDAM’ı Ziyaret Etti

Elazığ’da sekiz mahalle’nin muhtarı Yeşilay Derneği Elazığ Şube Başkanı Tamer Kayaoğlu’nun misafiriydi. Muhtarlarla bir araya gelen Başkan Kayaoğlu, Yeşilay Danışmanlık Merkezi ile ilgili bilgi vererek, madde, teknoloji ve alkol bağımlılığından kurtulmak isteyen vatandaşlar için muhtarlarla işbirliği içerisinde olacaklarını söyledi.

Muhtarlar, YEDAM’ı Ziyaret Etti

Türkiye’de ve dünyada hızla tütün, alkol ve uyuşturucu madde alım oranları artmakta, maddeye başlama yaşları gittikçe düşmektedir.

Diğer bağımlılıklar gibi teknoloji ve kumar bağımlılığı da kişiye, aileye ve topluma psikolojik, sosyolojik ve ekonomik zararlara yol açmaktadır.

Bu kapsamda Elazığ’da önemli çalışmalara imza atan Yeşilay danışmanlık merkezi önemli bir çalışmaya daha imza atarak, madde bağımlığından kurtulmak isteyenlere ulaşma noktasında mahallelerin sorunlarına hakim olan muhtarlarla bir araya geldi.

Sanayi, Yeni mahalle, Kültür, Cumhuriyet, İcadiye, Abdullahpaşa, Akpınar ve Mustafapaşa mahallesi muhtarlarını ağırlayan Yeşilay Elazığ Şube Başkanı Tamer Kayaoğlu, muhtarlara YEDAM ve çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Başkan Kayaoğlu her hafta mahalle muhtarlarının YEDAM ı ziyarete geldiklerini belirterek, madde, teknoloji ve alkol bağımlıları ile mücadele noktasında muhtarlarımızla vatandaşlarımız için işbirliği içerisinde olacağız” dedi.

Kayaoğlu, muhtarların da desteği ile madde bağımlılarına YEDAM da psikoterapi vermeye devam edeceklerini altını çizdi.


YORUM EKLE
YORUMLAR
Vedat
Vedat - 8 ay Önce

Harput Muhtarı ve Hicret Mahallesi muhtarı yok mu,

SIRADAKİ HABER

banner103