Murat Erdoğan: Mahkemeye Başvuru Süresi Sona Ermek Üzere

ELSAD Başkanı ve Kentsel Dönüşüm Uzmanı Av. Murat Erdoğan, 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından DASK’tan mağdur olduğunu düşünen vatandaşların mahkemeye başvuru yapmak için sürenin sona ermek üzere olduğunu açıkladı.

Murat Erdoğan: Mahkemeye Başvuru Süresi Sona Ermek Üzere

Kanal Fırat Televizyonu’nda yayınlanan ve Furkan Dilaver’in sunduğu “Son Baskı” Programının konuğu ELSAD Başkanı ve Kentsel Dönüşüm Uzmanı Av. Murat Erdoğan oldu.

Av. Murat Erdoğan, 24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ’da meydana gelen depremin ardından mahkemeye başvuru süresinin sona ermek üzere olduğunu söyledi.

ERDOĞAN: 20 GÜN İÇERİSİNDE BAŞVURU YAPILMAZSA ZAMAN AŞIMINA UĞRAYACAK

Av. Murat Erdoğan, “Bu zorunlu deprem sigortası ile ilgili başvurularda deprem olduğu andan itibaren başvuru süresinin tarihi 2 yıl. Yani 2 yıl içerisinde hakkını alamayan kişiler mahkemeye başvurarak bedellerini isteyecekler. 24 Ocak depreminden bugüne kadar neredeyse 2 yıl dolacak. Yani 20 gün kaldı. 20 gün sonra DASK’la ilgili bedelini alamayan, haksızlığa uğradığını düşünen, mahkemeye gitmemiş olanların 20 gün içerisinde davalarını açmaları gerekiyor. Açmadıkları taktirde zaman aşımına uğrayacak, hak düşümü süredir. Artık bundan sonra mahkeme yoluyla bunu talep edemeyecekler” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Agubat
Agubat - 3 hafta Önce

Şuna bak,haline bak,adamın depremzedeler umurunda değil,işi gücü bana gelin sizi sömüreyim peşinde.Oysa depremzedeler muradına erdi yeni sıcak evlerinde ocakları tütüyor,gölge etme başka ihsan istemez.Sana bu kentsel dönüşüm uzmanlığını kim verdi,yoksa bir haftada inşaat mühendisi oldun sonra denetçi belgen mi oldu,haddini ve hududunu bil.Sınırında kal.Aga.

TANER
TANER @Agubat - 3 hafta Önce

ALTINA İMZAMI ATARIM....HARİKA TESPİT, ELAZIĞ GENELİ BÖYLE NE YAZIKK Kİ DEPREMLE İLGİLİ BİR BAŞKA DAVADA MEVCUTUN 5 KATI PARA İSTEMİŞTİR MALUM ŞAHIS.

ENES
ENES - 3 hafta Önce

RANTSAL dönüşüm uzmanı tewwww kentsel mişşşşş :)))))

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109