Mustafa Gür, Başkanlığa Aday Olduğunu Açıkladı

Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mustafa Gür, düzenlediği basın toplantısıyla Haziran ayında yapılacak genel kurulda başkanlığa aday olacağını açıkladı.

Mustafa Gür, Başkanlığa Aday Olduğunu Açıkladı

Kısa adı ASKF olan Elazığ amatör spor kulüpleri federasyonu, 15 Haziran’da yapılacak genel kurula ev sahipliği yapmaya hazırlanırken, mevcut başkan Mustafa Gür; düzenlediği basın toplantısıyla genel başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

GÜR: SPORTİF ANLAMLARDA BAŞARILARLA DOLU BİR SEZON GEÇİRİYORUZ

Elazığ Amatör evi ASKF salonunda yapılan toplantıda genel başkan Mustafa Gür, “Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı olarak vizyon ve misyonumuz gereği ilimizde sportif faaliyetler gösteren kulüplerimizin tesis, alt yapı, eğitim, sağlık anlamında daha güçlü bir yapıya ulaşmaları adına federasyonumuz olarak kuruluş tarihi olan 1986 yılından bugüne kadar sportif alanda ilimizde en güçlü büyük sivil toplum kuruluşu olarak çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdürdük ve sürdürmeye de devam ediyoruz. Şu anda Elazığ Amatör Spor Evimizde hizmet binamızın aktif olarak hizmete geçmesiyle birlikte federasyonumuz ve spor tabanı birliklerimiz ile kurumsal bir yapıya kavuşmuş durumdayız. Ben özellikle bu muhteşem eseri ilimiz sporuna kazandıran ve aynı zamanda onursal başkanımız olan Elazığ belediye Başkan’ımız Sayın Şahin Şerifoğulları’na; şahsım, yönetim kurulum, kulüplerim ve spor taban birliklerimiz adına şükranlarımı arz ediyorum. Federasyonumuza bağlı şu an 90 aktif kulüp faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu 90 kulübümüz toplamda 21 branşta faaliyetlerini aralıksız devam ettirmektedir. Çünkü federasyon yıllar    öncesine baktığımızda sadece futboldan ibaretti, şu anda aktif olarak 21 branşa yönetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte 21 branşımız federasyon bünyesinde çalışmaların sürdürmekte, sporcularımıza hizmet etmektedir. Bizim buradaki tek hedefimiz 2023 yılı vizyonu gereğince bizde kendimize burada bir vizyon tahin ettik, hedefimiz 123 kulüp. Şu anda 90 kulübe ulaşmışız ve inşallah da 123 sayısına Allah’ın izniyle 2023 yılına kadar fazlasıyla ulaşacağımızdan hiç şüphem yoktur. Sportif anlamlarda başarılarla dolu bir sezon geçiriyoruz” ifadelerini kullandı.

GÜR: GENÇLERİMİZİN SPORA KAZANDIRILMASI ADINA VAR GÜCÜYLE ÇALIŞACAĞIMIZI BURADA TAAHHÜT EDİYORUZ

Başkan Gür, “Biz Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Yönetim Kurulu ve arkadaşlarım olarak 15 Haziran 2019 Cumartesi günü Elazığ Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapacağımız kongrede yaptığımız istişare neticesinde tekrar aday olmaya karar verdik. Bizler ilimizde sporun gelişimi, başarının arttırılmasına yönelik, spor yönüyle gençlerimizi iyi alışkanlıklara kazandırılmaya, kültürel etkinliklerin arttırılmasına yönelik kendimize güvenen, takım duygusuyla birlikte yetenekli sporcuları ilimiz ve ülkemiz sporcularına kazandırmak için var gücümüzle çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz. Bununla ilgili çok ciddi projelerimiz var. Biz bu projelerimizin hayata geçmesi adına arkadaşlarımla birlikte yönetim kurulumuzla birlikte gerçekten gecemizi gündüzümüze katarak ilimizin, ilimizdeki sporun, kulüplerimizin gelişimi adına, gençlerimizin spora kazandırılması adına var gücüyle çalışacağımızı burada taahhüt ediyoruz. Bununla ilgili de arkadaşlarımız ciddi projeler hazırlıyorlar şu anda” dedi.

HABER: SITKI TAŞEL

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Çiloğlu
Ali Çiloğlu - 2 yıl Önce

Askf size belediye başkanlığı yolunu açacaktır,hayırlı olsun.

Ali Çiloğlu
Ali Çiloğlu - 2 yıl Önce

Askf size belediye başkanlığı yolunu açacaktır,hayırlı olsun.

Nerelisin Mustaley
Nerelisin Mustaley - 2 yıl Önce

Bu zatı muhterem Palu eşrafından mı acaba?

emre
emre @Nerelisin Mustaley - 2 yıl Önce

he palulu ona göremi oy vereceksin.palu olmasa acızdan ölürsüz

SIRADAKİ HABER

banner7