Nasıl Kilo Vereceğiz?

Pandemi ile birlikte çağrılara zamanın çoğu evde geçirilmeye başladı. Evde zaman geçirmenin bedeli ise kütlemize yansıdı. Peki, alınan kiloları nasıl vereceğiz, beslenmemize nasıl dikkat edebiliriz? İşte uzmanından yanıt.

Nasıl Kilo Vereceğiz?

Covid- 19 salgını nedeniyle uygulanan sosyal izolasyon ve karantina pek çok kişinin hayat düzenini ve beslenme şeklini de değiştirdi.

Kış aylarında vitamin takviyesine de dikkat edilmesi gerekiyor.

Peki, Elazığlı vatandaşlar tükettikleri besinlere dikkat ediyorlar mı?

Beslenme ve Diyet Uzmanı Selen Fırat, koronavirüs sürecinde kilo vermek için ne yapılması gerektiğini açıkladı.

FIRAT: BİR UZMAN YARDIMI ALMAMIZ GEREKİYOR

Beslenme ve Diyet Uzmanı Selen Fırat, “Duygusal yeme davranışı fiziksel yeme davranışından çok farklıdır. Kısaca fiziksel yeme davranışı nedir? Fiziksel yeme davranışında kişi zamanla acıkır. Yedikten sonra suçluluk duymaz, her besine karşı iştahı gelişir. Normal fizyolojik olan budur. Ama duygusal yeme davranışında her besine değil, bir iki tane besine kesinlikle isteriz. Genellikle bunlarda zararlı besinlerdendir. Onların haricinde kişi yedikten sonra pişmanlık duyar. Bir anda gelişir. O anın getirdiği stres kaynaklı bir davranıştır. Ve bize sonuçları kötü oluyor genelde. Üzülüyoruz. O yüzden duygusal yeme davranışını kendimiz çözmeliyiz. Çözemiyorsak da bir uzman yardımı almamız gerekiyor” dedi.

VİDEO

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7