Nehir Kenarında Topladığı Ağaç Köklerini Sanata Çevirdi

Elazığ'ın Palu ilçesinde yaşayan Murat Bahçeci, 10 yıldır dere ve nehir yataklarında topladığı ağaç köklerini sanat eserine dönüştürüyor. Şimdiye kadar bin eser yapan Bahçeci'nin hedefi atölyesini büyütüp vatandaşlara ücretsiz olarak öğreterek hobi kazandırmak.

Nehir Kenarında Topladığı Ağaç Köklerini Sanata Çevirdi

Elazığ'ın Palu ilçesine bağlı Beyhan Beldesi'nde zabıta memuru olarak çalışan 2 çocuk babası 43 yaşındaki Murat Bahçeci işinden arta kalan zamanlarda dere ve nehir yataklarındaki ağaç köklerini topluyor.

Topladığı ağaç köklerini atölyesinde yapıştırma, kesme ve zımparalama gibi işlemlerden geçirerek sanat eserine dönüştüren Bahçeci şimdiye kadar birçok eser yaptı. 


 

İlk başlarda küçük çaplarda soyut eserler yapan Bahçeci, kendini geliştirmesiyle gerçek boyutlarda at, geyik ve son olarak "Groot" adlı bir film kahramanını yaptı.

10 yılda bin eser yapan Bahçeci, toplam 5 sergide yer aldı.

Ailesinden de destek alan Bahçeci'nin hedefi atölyesini büyütüp vatandaşlara ücretsiz olarak öğreterek hobi kazandırmak.

BAHÇECİ: HOBİ OLARAK BAŞLADIM İLK YAPMAYA BAŞLADIĞIMDA ARKADAŞLARIM BEĞENDİ

Bahçeci, “Yaklaşık 10 yıldır ağaç köklerinden heykeller yapıyorum. Hobi olarak başladım ilk yapmaya başladığımda arkadaşlarım beğendi. Beğenince de sürekli yapma isteği oldu ve sonrasında eserleri çoğalttım” diye kaydetti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 1 ay Önce

Yaptığınız çalışmalar için kutlarım sizi

SIRADAKİ HABER

banner7