O Futbolcu Yüzünden Birevim Elazığspor’a Ceza Kapıda

Segbefia’nın alacağı için Elazığspor’a 1 Temmuz’a kadar süre tanıyan FİFA, paranın ödenmemesi halinde 6 puan cezasının yanı sıra, transfer yasağı da uygulayacak.

O Futbolcu Yüzünden Birevim Elazığspor’a Ceza Kapıda

Elazığspor, FIFA’dan gelen haberle adeta şoke oldu…

2016-2017 futbol sezonunda Elazığspor forması giyen Togolu futbolcu Prince Segbefia’ya yapılan 1 gün gecikmeli ödeme nedeniyle Bordo-Beyazlı ekibimiz, FIFA’dan gelecek 6 puan silme cezasının yanı sıra 2 Dönem Transfer Yasağı cezasıyla karşı karşıya kaldı.

Alınan bilgilere göre Sedat Karataş’ın Başkanlığı döneminde Prince Segbefia’ya yapılması gereken 50 Bin Euro’luk ödemenin bir kısmının 1 gün gecikmeli yatırıldığı ve ödeme yapılmasına rağmen futbolcudan taahhütname alınmadığı ortaya çıktı.

Bu durumu fırsat bilen Segbefia’nın avukatının durumu FIFA’ya taşıyarak Elazığspor aleyhine dava açtığı ve sonuçlanan dava sonunda Elazığspor’un Segbefia’ya yeniden 55 Bin Euro ödemeye mahkûm edildiği öğrenildi.

Alınan bilgilere göre, FIFA’nın Elazığspor’a bu paranın 1 Temmuz’a kadar ödenmesi ya da futbolcuyla uzlaşma sağlanması için süre tanıdığı bildirilirken, ödeme ya da uzlaşma sağlanamaması durumunda ise FIFA tarafından Elazığspor’a 6 puan silme ve 2 Dönem Transfer Yasağı cezası uygulanacağı belirtildi.

FIFA’dan gelen bu şok haberle büyük bir sarsıntı yaşayan Elazığspor’da Başkan Selçuk Öztürk’ün haberi alır almaz Segbefia’nın menajeriyle temas kurduğu ve kendisine durumu anlattığı öğrenildi.

Paranın ödenmesine rağmen yeniden dava açıldığını menejere anlatan başkan Öztürk’ün, oyuncunun avukatına da henüz ulaşamadığı belirtildi.

Avukatı aracılığı ile futbolcuyla uzlaşma yolunu deneyecek olan Bordo-Beyazlı ekibimizde, kalan 1 haftalık sürede nasıl bir sonuç alınacağı ise merak konusu oldu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
MEHMET KÜNKÜL
MEHMET KÜNKÜL - 4 ay Önce

LAN OLUM BELAMISIZ GADAMISIZ.BU YOK ZAMANDA B............K BÖCÜĞÜ GİBİ TÜREDİNİZ DEYYUSLAR

SIRADAKİ HABER

banner7