O Yılların Canlı Tanıkları Yaşananları Anlattı

Ahde Vefa Derneği, 12 Eylül Darbesi’nin yıldönümünde özel bir program düzenledi. Programda o yılların canlı tanıkları yaşananları anlattı.

O Yılların Canlı Tanıkları Yaşananları Anlattı

AHDE Vefa Derneği, 12 Eylül Darbesi’nin yıldönümünde özel bir program düzenledi.

ÖZDOĞAN: VATANPERVER İNSANLAR KIYIMA UĞRATILMIŞTIR

AHDE Vefa Derneği Başkanı Burhanettin Özdoğan, “Bu konuda sayın Raif Çiçek ve sayın Yavuz Kuzgun konunun anlam ve önemi adına sohbet edeceklerdir. 12 Eylül darbesi bu ülkenin ülkücü ve milliyetçilerine yapılmıştır. Her türlü kominizme, emperyalizme, faşizme ve siyonizmle mücadele eden bu dava adamlarını birinci hedef olarak almışlardır. Ezanlar susmaz. Vatan bölünmez. Gönderden kırmızı al bayrağımız asla inmeyecek. Zafer İslam’ındır düsturunu şiar edinen vatanperver insanlar kıyıma uğratılmıştır” ifadelerini kullandı.

ÇİÇEK: ÇOK ARKADAŞIMIZI ŞEHİT VERDİK

Ülkücü camianın önde gelen isimlerinden İşadamı Raif Çiçek, “12 Eylül’ü ne için yaşadık, 12 Eylül’de ne çileler çektik? Buralara gelmeden önce Türkiye’de ve Elazığ’da kominizm hakimiyetini kurmak isteyen marsist koministlere karşı mücadele verdik. Bu mücadele sırasında çok arkadaşımızı şehit verdik, kaybettik. Onlara Cenab-ı Hak’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Şunu da belirteyim ki; Elazığ bugün bir huzur adası olmuşsa bu huzur adasını siz değerli ülküdaşlarımızın, değerli kardeşlerimizin verdiği mücadele sonucu sağlanmıştır. Bunun kadrini kıymetini devlet yetkilileri, Elazığ halkı bilmelidir” şeklinde konuştu.

KUZGUN: BURAYA ÇOK İYİ BAKMAK GEREKİYOR

MHP Eski İl Başkanı Yavuz Kuzgun, “12 Eylül Darbesi’nin olma sebeplerinden öncelikli olanı ne idi? Bu özürlü ressam Kenan Evren’in ifadesiyle irticayı, mürteciler di değil mi? Elbette ki milli görüşçülerde bizim kardeşimiz ama şöyle bir soru sormak istiyorum; 12 Eylül’den sonra milli görüşçü kaç kardeşimiz tutuklandı, yargılandı, içeri atıldı? Veya hapishanelerde milli görüşçü genç kardeşimiz intihar etti? Veya darağacına götürüldü? Buraya çok iyi bakmak gerekiyor. Allah yine de rahmet eylesin. Bedrettin Demirel. Bizim Elazığlı komutanımız. Ama onu ben hiç affedemiyorum. Güzel bir söz vardır ‘doğrular vicdanın sesidir ama vicdanı olanların sesidir’ 12 Eylül’den 2 sene sonra bir gazeteci mülakat yapıyor Bedrettin Demirel Paşa’mızla. Kıbrıs Fatih’iydi öyle diyorlar” dedi.

HABER: SITKI TAŞEL

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2019, 17:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
MEHMET KÜNKÜL
MEHMET KÜNKÜL - 3 ay Önce

ALLAHINA KURBAN RAİF ABE ADAM GİBİ ADAMSIN.RABBİM EKSİKLİGİNİZİ VERMESİN.SAYGILARIMLA ELLERİNDEN ÖPERİM.

kürşat
kürşat - 3 ay Önce

Allah’ına kurbanım can dayım maşşalah ağzına yüreğine sağlık elazığ elazığ olalı senin gibi babayiğit bir adamı görmemiştir. tarihe adını yazdın sen Allah’a emanet ol öperim ellerinden

SIRADAKİ HABER

banner7