O Yolu Elazığlı Firma Yapacak

Elazığlı firma Seza İnşaat Türkiye’nin önemli bir ihalesini daha aldı. 275 kilometre otoyol artı 55 kilometre bağlantı yolunu oluşturan Ankara-Niğde otoyolunu Seza İnşaat, ERG İnşaat ortaklığıyla yapacak.

O Yolu Elazığlı Firma Yapacak

Ankara-Niğde otoyolunun ihale süreçleri tamamlandı ve ihaleyi Elazığlı firma SEZA İnşaat; ERG İnşaat ortaklığıyla yapacak. İhaleyle ilgili açıklamayı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan yaptı.

 

Ulaştırma, Bakanı Ahmet Arslan, Ankara-Niğde otoyolunun ihale süreçlerini tamamladıklarını belirterek, “275 kilometre otoyol artı 55 kilometre bağlantı yolunu oluşturan ihalenin 11 yıl, 10 ay, 17 gün, 3 yıl yapım süresi dahil olmak üzere teklifi veren ERG ve Seza’ya bugün itibarıyla teknik ve mali incelemeler tamamlandı, herhangi bir sıkıntı olmadığı görüldü ve ihalenin verilmesi bugün itibarıyla kararlaştırıldı, hayırlı uğurlu olsun inşallah” dedi. 

 

Bakan Arslan yapılacak yeni yolla ilgili; “Ankara-Niğde otoyolu, Edirne’den başlıyorsunuz Ankara’ya kadar otoyolda geliyorsunuz. Niğde’ye kadar boş, Niğde’den sonra da Gaziantep, Şanlıurfa yine otoyolunuz var aradaki eksik halka ne olacak? İşte eksik halkayı gidermek adına Ankara-Niğde otoyolunun da ihale süreçlerini tamamladık, 275 kilometre, 3 gidiş 3 geliş otoyol, 55 kilometre de bağlantı yolları ve tekliflerini 14 Nisan’da aldık, bütün teklif verenlere müteşekkiriz. Ülkemizin önde gelen büyük 10 şirketi 5 ortak girişim oluşturarak tekliflerini verdiler ve en kısa süreyi de ERG İnşaat ile Seza İnşaat vermişti, 4 milyar 31 milyon proje bedelli, 275 kilometre otoyol artı 55 kilometre bağlantı yolunu oluşturan ihalenin 11 yıl, 10 ay, 17 gün, 3 yıl yapım süresi dahil olmak üzere teklifi veren ERG ve Seza’ya bugün itibarıyla teknik ve mali incelemeler tamamlandı, herhangi bir sıkıntı olmadığı görüldü ve ihalenin verilmesi bugün itibarıyla kararlaştırıldı, hayırlı uğurlu olsun inşallah, onlara da bugünden sonra kolaylıklar diliyoruz. Bir an önce yapacaklar, yaparken yine araçlar geçecek, garanti sayısına araçlar erişmezse aradaki farkı biz ödeyeceğiz devlet olarak ama 11 yılın sonunda 4 milyarlık proje bizim olacak. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103