Öğrenciler Depremde Kaybettikleri Arkadaşlarını Unutmadı

Elazığ'daki depremde yaşamını yitiren Muhammed Salih Civelek'i unutmayan arkadaşları, mezarına karanfil bırakıp dua okudu.

Öğrenciler Depremde Kaybettikleri Arkadaşlarını Unutmadı

Elazığ'daki depremde yaşamını yitiren Muhammed Salih Civelek'i unutmayan arkadaşları, mezarına karanfil bırakıp dua okudu.

Merkez üssü Sivrice ilçesi olan 24 Ocak'ta meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremde yıkılan Dilek Apartmanının enkazı altında kalarak 46 yaşındaki annesi Ayşe ile hayatını kaybeden 9 yaşındaki Muhammed Salih Civelek'i arkadaşları unutmadı.

Vali Mehmet Lütfullah Bilgin İlköğretim Okulunda okuyan 3-C sınıfı öğrencileri beraberlerinde öğretmenleri ve okul müdürü ile Muhammed Salih Civelek'in Harput Mezarlığındaki kabrini ziyaret etti.

Arkadaşlarının mezarına karanfil bırakan öğrenciler, dua okudu.

DİLMEN: ÖĞRENCİLERİMİZ ÇOK ETKİLENDİ

Okul müdürü Zülfü Dilmen, yaptığı açıklamada, "Allah bir daha böyle bir acı göstermesin. Yaralarımızı sarmaya çalışıyoruz. Öğrencilerimiz çok etkilendi. Rehber öğretmenimizle sürekli öğrencilerimizin yanındayız. İnşallah bu sıkıntıyı beraber atlatacağız." dedi.

DOKTOR OLMAYI HAYAL EDİYORDU

Sınıf öğretmeni Ahmet Çelik de, "3-C sınıfı ailesi olarak 'meleğimizin' mezarını ziyarete geldik. Rabbim ailesine ve bizlere sabırlar ihsan etsin. İnşallah bir daha böyle acılar yaşamayız." ifadelerini kullandı.

Çelik, Muhammed Salih'in doktor olmayı hayal ettiğini belirterek, "Çok başarılı ve davranışlarıyla örnek bir öğrencimizdi. Parmakla gösterilecek bir öğrenciydi." diye konuştu.

Öğrencilerden İbrahim Sait Çam, arkadaşlarını kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını belirtti. Çam, mezarına gelerek, dua ettiği arkadaşını çok özleyeceğini söyledi.

Ecrin Dağaşan ise arkadaşlarını mezarında ziyaret ettiklerini, çok üzgün olduklarını dile getirdi.

banner107
YORUM EKLE
YORUMLAR
jblhıknjş
jblhıknjş - 1 yıl Önce

yani bu çocukları oraya götürüp psikolojilerinini bozmanın ne anlamı var...... tmm elazığ son haber sizi yazdı....sizlerde bana eğitimci olacaksınız...

Elazığlı
Elazığlı @jblhıknjş - 1 yıl Önce

Çocuklarda herşeyi biliyor ölümü de bilsinler. biliçli toplum olsun. benimde çocuğum var. aman psikolojisi bozulmasın diye diye çocuk yetiştirdiler ne taziye biliyorlar, ne hasta ziyareti, ne sılayı rahim.

SIRADAKİ HABER

banner103