Öğrencilere, Sosyal Girişimcilik Anlatıldı

Fırat Üniversitesi'n de OSB MYO da Kariyer Günleri Düzenlendi.

Öğrencilere, Sosyal Girişimcilik Anlatıldı

Son yıllarda Türkiye’de ve dünyada hızla gelişen sosyal girişimcilik, üniversite öğrencilerine kariyer günlerinde anlatıldı. Gençlerin yaşamlarına yön verirken, sosyal girişimcilik ilkesinden nasıl faydalanabilecekleri yaşanmışlıklar ve tecrübelerle paylaşıldı.

Fırat Üniversitesi Organize Sanayi Bölgesi Meslek Yüksek Okulu’nda kariyer günleri düzenlendi.

Amacı, öğrencilerin gelecek yaşamlarında çizecekleri ve benimseyecekleri yöntemleri anlatmak olan kariyer günlerine İletişim ve Danışmanlık Uzmanı Yeşim Gürsoy, Türkiye S2 KO-Pilot Şampiyonu   Yasemin Biber Toker katılarak özellikle sosyal girişimcilik üzerine gençleri bilgilendirdiler.

Yaşadığı çevredeki toplumsal bir sorunu veya ihtiyacı belirleyerek, bu orunun ortadan kaldırılması veya ihtiyacın giderilmesi için girişimcilik prensiplerini kullanarak kalıcı çözümler üretmek olan sosyal girişimcilik gençlerin geleceklerini planda önemli yapı taşlarından biri olacak.

YILDIZ: KENDİNİZİ YETİŞTİRMENİZ LAZIM

Kariyer günlerinde OSB Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Servet Yıldız, Meslek Yüksek Okullarının artık ara eleman değil; aranan eleman yetiştirdiğini belirterek, kariyer günlerinin önemine değindi. “Mühendis sayılarımız çok arttı yani teknik olarak işe girmek, resmi kurumlara girmek çok zor onun için gayret sarf etmeniz lazım kendinizi yetiştirmeniz lazım, bir takım artılarınızın olması lazım işte bu açıdan Organize Sanayi Meslek Yüksek Okulunda olmanız sizin için çok büyük bir avantaj” diye konuştu.

YILDIZ: YÖK OSB MESLEK YÜKSEKOKULLARINA ÇOK ÖNEM VERİYOR

Yıldız öte yandan, “YÖK özelikle OSB Meslek Yüksek Okullarına çok önem veriyor YÖK’te yaptığımız toplantılarda da özelikle öğrencilerin sanayi ye gitmesi okullara sıkışmaması işletmelerle içli dışlı olmalarını söyleniyor işte bununla alakalı bizlerde Kariyer Günlerini düzenledik” dedi.

  İletişim ve Danışmanlık Uzmanı Yeşim Gürsoy, gelecek planlamaları ile ilgili Ayakkabı dünyası adlı sunumu ile gençlerle buluştu.

Türkiye S2 KO-Pilot Şampiyonu Yasemin Biber Toker’de kendi hayatından edindiği tecrübe birikimleri gençlerle paylaştı.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2019, 20:58

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner109