Öğretmenevi Yeni Yüzüyle Hizmete Devam Ediyor

İki yıldır Öğretmenevi Müdürlüğü görevini yürüten Atilla Yılmaz ve ekibi, öğretmenevini çehresini değiştirdi.

Öğretmenevi Yeni Yüzüyle Hizmete Devam Ediyor

Değişen yüzü ilk girişten itibaren kendini farkettiriyor..

Öğretmenevi artık o bakımsız, eski yüzünden çok çok uzakta..

Dokunulan her mekan, kendini fazlasıyla hissettiriyor.. Değişim girişte başlıyor, odasına, toplantı salonlarına, kuaför odasına, lavobalarına kadar her yerde devam ediyor..

Öğretmenevi müdürü Atilla Yılmaz göreve geldikten hemen sonra ekibiyle birlikte, şehrin yüzü haline gelen öğretmenevinde tadilatlara başladı..

İki yıldır görevde olan Yılmaz ve ekibi, değişen mekanı basın mensuplarına tanıttı.

Program kapsamında sunumlarla geçmişten günümüze öğretmenevinin değişim anlatıldı. Sonrasında kürsüye gelen İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş öğretmenevlerinin öğretmenlerin bir teneffüs yeri olduğunu dile getirerek, “Öğretmenevinde birçok sosyal kültürel etkinlik ve konferans gerçekleştiriliyor.  Çalışmalara başlarken öncelikle dış cepheyi kontrol ettik. Öğretmenevi binası tarihi ve koruma altında olan bir bina olduğu için görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak için klima motorlarını ve kabloları ortadan kaldırdık. Çocuklarımız anasınıfından başlayarak lise son sınıfa kadar öğretmenlerimizin elinde bir hamur gibi yoğrulup şekilleniyor. Bu öğrencilerimizi yetiştiren öğretmenlerimizin de rahatça vakit geçirebileceği ve dinlenecekleri bir yer olarak da öğretmenevini .

Elazığ’dan Suriye’ye Eğitim Eli”

İl Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan “Elazığ’dan Suriye’ye Eğitim Eli” projesi hakkında bilgi veren Bağlıtaş, “Umudumuz kardeşliğimiz adıyla yola çıktık bu kampanya içerisinde ilkokul ve ortaokul çağında olup eğitim imkanlarından mahrum olan, Fırat Kalkanı operasyonuyla temizlenen bölgelerde yaşayan çocuklara bir çanta içerisinde defter, kalemtıraş gibi kırtasiye malzemelerinden oluşan bir eğitim seti düşündük. Bu kampanyanın bütün Elazığ’a mal olmasını bekliyoruz. Kampanyamız bittiğinde malzemeler ilimizden kamyonlarla hareket edecek ve ihtiyacı olanlara ulaşacaktır” ifadelerini kullanarak bu kampanya için bütün herkesten destek beklediklerini dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2017, 20:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103