Okul Aile Birliği Üyeleri: “Fen lisesi statüsünü almak istiyoruz”

Ahmet Kabaklı Anadolu Lisesi okul aile birliği üyeleri, imza toplayarak, okullarının yeni eğitim öğretim yılında yeniden fen lisesi statüsünü alarak, sınavla öğrenci alan okullar arasında dahil edilmesini istediler.

Okul Aile Birliği Üyeleri: “Fen lisesi statüsünü almak istiyoruz”

Ahmet Kabaklı Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği, okullarının eski sınav sistemi TEOG sıralamasında Kaya Karakaya ve Cemil Meriç Fen Liselerinden sonra Anadolu Lisesi statüsünde ikinci sırada yer aldığını, mezun ettiği öğrencilerin yüzde 99’unu üniversiteye yerleştirdiğini fakat bu başarısına rağmen okulun sınavla öğrenci alan okul statüsünden çıkarıldığını belirterek, bu karardan vazgeçilmesi için yetkililere seslendi.  

“ANADOLU LİSESİNDEN FEN LİSESİNE DÖNÜŞTÜRÜLMESİNİ TALEP EDİYORUZ”

Okul Aile Birliği üyelerinin yaptığı yazılı açıklamada, “Ahmet Kabaklı Anadolu Lisesi, yönetmenliğin 7. Maddesinin 2. Fıkrasının hem a hem de b bentlerini tamamıyla taşıyan bir kurumdur. Karakaya Fen Lisesi, Cemil Meriç Fen Lisesi ve Ahmet Yesevi Sosyal Bilimler Lisesi dışında hem Merhum Ahmet Kabaklı’nın adının korunması ve yaşatılması adına, hem de güzide şehrimize Fen Lisesi kazandırma yolunda okulumuzun yeniden Anadolu lisesinden fen lisesine dönüştürülmesini talep ediyoruz. Bu konuda yetkililerin de sesimize kulak vermesini bekliyoruz” ifadelerine yer verildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatma Doğan İmsal
Fatma Doğan İmsal - 1 yıl Önce

Katılıyorum destekliyorum bu konuda bende imza atmaya hazırım sonuna kadar mücadelemzi destekliyorum Ahmet kabaklı Anadolu Lisesinin tekrar Ahmet Kabaklı Fen ve Anadolu Lisesinin fresstizini tekrar geri verilmesini istiyoruz milli Eğitim bakanlığı bu konuya sessiz kalmaz saygılarımla

SIRADAKİ HABER

banner7