Önder Mütercimler Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

Elazığ Önder İmam Hatipliler Dernek Başkanı ve Eğitime Destek Platformu Dönem Sözcüsü Osman Cem Karahüseyinoğlu, Erol Mütercimler’in imam hatiplilerle ilgili sözlerini kınayarak, suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

Önder Mütercimler Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

Elazığ Önder İmam Hatipliler Dernek Başkanı ve Eğitime Destek Platformu Dönem Sözcüsü Osman Cem Karahüseyinoğlu, Erol Mütercimler’in televizyon yayınında İmam Hatip liseliler hakkında yaptığı açıklamaları eleştirdi.

Osman Cem Karahüseyinoğlu’nun satırbaşları şöyle;

“Bir televizyon kanalında imam hatiplilere hakaret ve iftira atan Erol Mütercimler hakkında “halkı kin ve düşmanlığa tahrik”, “hakaret yoluyla halkın bir kesimini aşağılama” fiillerinden suç duyurusunda bulunuyoruz. Bu haddi aşan davranışından dolayı kamu davası açılmasını talep ediyoruz.

“VİDEOYA HALA ULAŞILABİLİYOR OLMASI İSE ÜZÜNTÜMÜZÜ ARTTIRMIŞTIR”

Haber Global’de katıldığı programda Erol Mütercimler, imam hatip mezunlarına alenen hakarette bulunarak aşağılamıştır. Suçun basın-yayın yoluyla işlenmesi, televizyonun youtube kanalı üzerinden videoya hala ulaşılabiliyor olması ise üzüntümüzü arttırmıştır.

İmam hatip camiası; bugün 1 milyon 400 bin öğrencisi, on milyonlarca mezunu ve mensubu olan geniş bir ailedir. 69 yıl önce kurulan imam hatip okulları, kamuoyunun gayet yakından bilindiği gibi halkımızın teveccühü ile bugüne ulaşmış eğitim kurumlarıdır. İmam Hatip camiası; bugün 1 milyon 400 bin öğrencisi, on milyonlarca mezunu ve mensubu olan geniş bir ailedir. Mezunlarımız dün olduğu gibi bugün de esnafından öğretim görevlisine, mühendisinden devlet adamına kadar ülkemizin dört bir yanında hizmet vermektedir.

“İMAM HATİP OKULLARINA YÖNELİK BU TAVRI ŞİDDETLE KINIYORUZ”

Bir tv programında sıradan bir cümle gibi görünen, fakat gayet bilinçlice sarf edilmiş cümleler aslında, kurulduğu günden bu yana İmam Hatip camiası ve değerlerine düşman bir zihniyetin dışa vurumudur.

Hedefi Türkiye’dir. 83 milyonluk birlik ve beraberliğimizdir.

Kurulduğu günden bu yana milletine hizmetten başka bir gaye edinmemiş olan İmam Hatip okullarına yönelik bu tavrı şiddetle kınıyoruz.

Camiamıza yönelik iğrenç, aşağılık ithamlarda bulunan şahıs hakkında kamu davası açılmasını ve iftiralarının yanına kar kalmamasını istiyoruz.

Suç duyurumuzun gereğinin yapılacağına; bu tür davranışların cezasız kalmayacağına inanıyoruz.

“BÖYLE PERVASIZ SÖZLERE CÜRET EDEMEYECEKTİR”

Adaletin yerini bulması, sadece İmam Hatip camiasına değil, toplumumuzun herhangi bir kesimine yönelik hakaret ve iftira dolu sözlerin, böyle kolaylıkla dile getirilmemesine büyük katkı sağlayacak, hiç kimse başka bir kişi, zümre veya grup hakkında böyle pervasız sözlere cüret edemeyecektir.

Son olarak imam hatiplerin bu toprakların mayası, harcı, irfanı olduğuna inanan, iş adamı, bürokrat, siyasetçi, akademisyen, esnafı, kısacası herkesi Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunmaya davet ediyoruz.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
.
. - 2 yıl Önce

Bu şehirde dönen diğer şeyler hakkında niye suç duyurusunda bulunmuyorsunuz? Niye açıklama yapmıyorsunuz?

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109