“Organik Tarımla Elazığ Kalkınıyor”

GELDER İle FKA’nın ortaklığıyla yürütülen 'Organik Tarımla Elazığ Kalkınıyor' projesinin sonuç toplantısı gerçekleştirildi.

“Organik Tarımla Elazığ Kalkınıyor”

Genç Elazığlılar Derneği ile Fırat Kalkınma Ajansı ortaklığıyla yürütülen 'Organik Tarımla Elazığ Kalkınıyor' projenin sonuç toplantısı yapıldı.

Toplantıya Prof. Dr. Bülent Şen, Doç. Dr. Feray Sönmez, Öğretim Görevlisi Gökhan Topal, GELDER üyeleri ve kursiyerler katıldı.

ÜLGER: PROJE KAPSAMINDA EĞİTİMLER VERDİK

Toplantıda konuşan Genç Elazığlılar Dernek Başkanı Fuad Ülger, Türkiye’de kalkınmadan bahsedilirken, üretimin ve tarımın göz ardı edilemeyeceğini ifade ederek, “projemizin vermiş olduğu eğitimler inşallah ülkemize hayırlı uğurlu olsun tabi organik tarım dediğimiz zaman  bugün Türkiye’de kalkınmadan bahsetmek istiyorsak üretimden bahsetmeden yapamayız. Organik tarımda bunların başında geliyor. Türkiye ne kadar sanayi ve turizm ülkesi olarak adlandırılsa da en başta Türkiye bir tarım ülkesidir dolaysıyla tarımdan bahsetmeden kalkınmadan bahsetmek mümkün değil. Bizde bu anlamda Genç Elazığlılar Derneği olarak bugün Fırat Kalkınma Ajansı ortaklığı ile biz dernek üyelerimize ve katılım göstermek isteyen arkadaşlarımıza böyle bir proje kapsamında eğitimler verdik bu süreçte bize sınırsız destek veren Prof. Dr. Bülent Şen hocama projemizin yazımından uygulamasına kadar bize destek olan Sayın Gökhan Topal hocama şükranlarımı sunuyorum ve bu projenin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

ŞEN: ORGANİK TARIMA DAİR BİLGİLER AKTARDIK

Fırat Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Şen de, organik tarımın önemine vurgu yaparak, “Kursa katılan arkadaşlarımıza Organik Tarımın önemini ve geleceği ile ilgili hangi prensiplerle Organik Tarımın daha iyiye gidebileceğine dair kendilerine bilgiler aktardık. Bu proje Elazığ’da başlayan bir proje bunun bölgeye ve ülkeye yayılması dileğiyle kursun son kısmında Organik Tarımın geleceği ile ilgili ülkemizin kalkınması noktasında ne denli önemli olduğunun önemini anlatacağım” ifadelerini kaydetti. 

TOPAL: KAMU KAYNAKLARI VE GİRİŞİMCİLİK ÖRNEKLERİYLE İLGİLİ BİLGİLER SUNDUK

Öte yandan JCI Elazığ Şube Başkanı ve Öğretim Görevlisi Gökhan Topal da, toplantıda yatırım yapmak isteyenlere, “Genç Elazığlılar Derneği’nin hazırlamış olduğu Organik Tarım Projesi ile alakalı kıymetli hocamız Bülent Şen tarafından konunun prensipleri ile alakalı bilgiler verildi bizlerde bu prensipler çerçevesinde yatırım yapmak isteyen ve projesini hayata geçirmek isteyen arkalarımıza hem kamu kaynaklarını hem de farklı girişimcilik ile ilgili özelikleri aktarmaya çalıştık” açıklamalarında bulundu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatma Doğan İmsal
Fatma Doğan İmsal - 2 yıl Önce

Organik tarım dediniz gezin kuru fasülye ektim 450 kilo verim aldı 90 kilo elimde kaldı kilosunu 12 TL den sattım Ayva elimde kaldı bunun pazarını nasıl yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim hocam

alper yalınkılıc
alper yalınkılıc - 2 yıl Önce

çok güzel haber olmuş ellerine saglık sizin

SIRADAKİ HABER

banner103