banner83

Ortadoğu Masaya Yatırıldı

AHDE Vefa Derneği’nin düzenlemiş olduğu sohbet programına katılan Yazar Avukat İrfan Sönmez, “Kendi hastalığımızı ve zaaflarımızı düzelterek, başkalarını tedavi edebiliriz” dedi.

Ortadoğu Masaya Yatırıldı

AHDE Vefa Derneği’nin düzenlediği sohbet programının konusu “Ortadoğu’da Son Gelişmeler” oldu.

SÖNMEZ: ESAS İSMİ MAZLUM KOBANİ DEĞİL, ESAS İSMİ ŞAHİN CİLO’DUR

Programa konuşmacı olarak katılan Avukat Yazar İrfan Sönmez, geçmişte bugüne yaşanan Ortadoğu sorunu ile ilgili bilgiler vererek, “Sık sık televizyonlarda duyarsınız, Rojava. Maalesef milli şuura sahip olmayan gazeteciler, yazarlar hatta sokaktaki vatandaşta bölücülerin Türk milletinin, Türk Devletinin Kürdü ile lazı ile bu coğrafyada yaşayan insanların konuştuğu dili bizde konuşuyoruz. Onlar Rojava diyor, bizde Rojava diyoruz. Onlar Kobani diyor, bizde Kobani diyoruz. Rojava Kürtçe ne demektir? Gün Batımı demektir. Roj gün demektir, ava batımı demektir. Bölücülerin dilinde Batı Kürdistan demektir. Siz Rojava dediğiniz zaman aslında batı Kürdistan diyorsunuz. Adam Trump çıktı televizyonda General mazlum Kobani’yi Amerika’ya davet etti. Bizim gazetelerimizin hepsi de Mazlum Kobani yazdılar. Esas ismi Mazlum Kobani değil, esas ismi Şahin Cilo’dur” dedi.

SÖNMEZ: BİZ NEDEN BU TUZAĞIN İÇİNDEYİZ SORUNUNUN CEVABI YOK

Av. Sönmez, “Biz hastalığımızı tedavi etmeden başkalarını yargılayamayız. Bizde de bir hastalık var. Biz önce kendi hastalığımızı, kendi zaaflarımızı tedavi etmek zorundayız. Başkalarının hastalığını düzeltemezsiniz ama kendinize hükmedersiniz. Biz hep kahrolsun Amerika deriz. Peki biz neden bu tuzağın içindeyiz sorununun cevabı yok” ifadelerini kaydetti.

banner73
YORUM EKLE
YORUMLAR
Alper Tunga
Alper Tunga - 7 ay Önce

Yeni moda ;kripto Kürtçü fetocular,sureti haktan görünmeye çalışma gayreti içine girdiler,ama nafile.sirkatin söyler.Yeni taktik de nereye giderseniz gidin,orada devleti hedef alan konuşmalar yapın,yani devleti gözden düşürün ki,yoneticiler de dolayısıyla kötülensin.Yemezler hocaaaa.Samancilarin kanalizasyonu yok artık, zaman ahronotuda.

SIRADAKİ HABER

banner7