OSB Bilim Teknik ve İnovasyon Koleji Açıldı

Elazığ OSB Bilim Teknik Ve İnovasyon Koleji’nin açılışı yoğun bir katılımla gerçekleşti. Bu yıl 1260 öğrenciyle eğitime başlayan okul, 10 bin metre kara üzerinde hizmet verecek.

OSB Bilim Teknik ve İnovasyon Koleji Açıldı

Elazığ Organize Sanayi Bölgesi yerleşkesinde 10 bin metrekare alan üzerine kurulan 2700 öğrenci kapasiteli olarak oluşturulan ve bu yıl 1260 öğrenciye hizmet verecek olan Elazığ OSB Bilim Teknik ve İnovasyon Koleji’nin resmi açılışı gerçekleşti.

Mesleki anlamda öğrencilere büyük bir fırsat sunacak olan kolej açılışına; Elazığ Vali Vekili Uhud Emre Koyuncu, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kudbeddin Demirdağ, ETSO Başkanı Asilhan Arslan, Milli Eğitim Müdürü Fevzi Gürtürk, AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze ve çok sayıda davetli katıldı.

KOYUNCU: İŞİ HEM MEKTEBİNDE HEM DE ALAYINDA GÖRMÜŞ OLACAK ARKADAŞLARIMIZ

Eğitim ve öğretimin önemine vurgu yapan Elazığ Vali Vekili Uhud Emre Koyuncu, “Teknik ve İnovasyon kolej kavramı ile birleştiğinde ve bu birde organize sanayi bölgesinin içerisinde olduğunda elbette işi görenle, bilenle bizzat temayüz edenle etmeyen arasında fark ortaya çıkar diye ben düşünüyorum. Bu şahsi kanaatim değil. İş sektörünün içerisindeki insanlar da bunu teyit edecektir. Bir tabir vardır ‘alaylı mektepli’ diye. Bu da işi hem mektebinde hem de alayında görmüş olacak arkadaşlarımız inşallah” ifadelerini kullandı.

ŞERİFOĞULLARI: İSTİHDAMA ÇOK CİDDİ MANADA KATKI SAĞLAYACAKLAR

Günümüzde meslek alanlarının en büyük problemlerinden bir tanesinin ara eleman olduğunu dile getiren Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “İş adamlarımızın en büyük problemlerinden bir tanesi ara eleman konusu. Nitelikli ve kalifiyeli elemanın yetişmemesinden dolayı ciddi manada şikayetçiler. Bu nitelikli ve kalifiyeli elamanların yetişmesi de meslek liselerinde olur. Bir dönem malumunuz meslek liselerinin önündeki kat sayı problemi meslek liselerinin içini boşaltmıştı. Ama Allah’a çok şükür AK Parti iktidarıyla birlikte meslek liselerinin önündeki kat sayı problemi kaldırıldı ve meslek liselerine tekrar rehavet arttı. Bundan sonraki süreçte de öğrencilerimiz meslek liselerinde eğitimlerini görecekler. Hem sanayicimizin nitelikli kalifiyeli eleman problemini çözecek hem ara eleman problemini çözecek, hem üretime katkı sağlayacak aynı zamanda da istihdama çok ciddi manada katkı sağlayacaklar” şeklinde konuştu.

GÜRTÜRK: EĞİTİM ÖĞRETİM YILININ HAYIRLI UĞURLU OLMASINI DİLİYORUM

Elazığ Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, “Öğrencilerimiz eğitimlerini burada aldıktan sonra uygulama olarak da buradaki fabrikalarımızı da görerek hayatın içinde yaşayarak bir eğitim öğretim gerçekleştirmiş olacaklar. Biz buradan öğrencilerimize, öğretmenlerimize, 2019-2020 eğitim öğretim yılının hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

ÖZTÜRK: ORGANİZE SANAYİLERİNİN BÖYLE BİR ÖNEMİ VAR

Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Suat Öztürk, “Bu çocuklarımızın sanayiyi tanımaları, ve geleceğimiz olan 0-4 teknoloji ve bilimsel konularda daha duyarlı hale gelmeleri, bir işletmenin, bir fabrikanın, bir üretimin nasıl olabileceğini yerinde görmeleri, eğitimlerini bu doğrultuda yapmaları gerçekten hem sanayi için ileride yetişecek teknik ve mühendislik konusundaki elemanların bir fiil görerek fiili olarak çalışarak yapacakları, alacakları eğitim herhalde diğer eğitim alan kişi ve çocuklardan daha farklı olacaktır. Organize sanayilerinin böyle bir önemi var” diye konuştu.

KAMAÇ: AKSAMAYAN BİRER DİŞLİSİ OLARAK GÖNÜLLÜDÜR

Okul Müdürü Hakan Kamaç, “Bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri izlemek ve ülkemizin gelişmesine katkı sunmak, hatta belirleyici olmak eğitim kurumlarının büyük görevidir. Günümüzde bilgiye erişim kaynakları oldukça geniştir. Bu kaynaklara en kolay şekilde erişimi sağlamak için rehberlik etmek bilincindeyiz. Okulumuzun idarecisinden hizmetlisine kadar tüm çalışanlarımız eğitim öğretim sürecinin aksamayan birer dişlisi olarak gönüllüdür” ifadelerine yer verdi.

HABER: SITKI TAŞEL

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2019, 21:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7