OSB’de Gençler İçin İmzalar Atıldı

Fırat Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi, İŞKUR İl Müdürlüğü ve Elazığ Organize Sanayi Bölgesi yönetim kurulu başkanlığı işbirliği ile AR-GE elamanı eğitim kursu protokolü imzalandı.

OSB’de Gençler İçin İmzalar Atıldı

Fırat Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi, İş Kur İl Müdürlüğü ve Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Protokol törenine Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk, İş Kur İl Müdürü Abdullah Balcı katıldı.

ÖZTÜRK: BURADA EĞİTİM GÖRECEKLER

Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk, “25 tane kursiyer eleman arkadaşımızı organize sanayi olarak burada eğitim görecekler. Bu Elazığ’ın, sanayinin ihtiyacı olan elemanları yetiştirmek için İş-Kur’un desteğiyle 25 tane arkadaşımıza günlük 35 lira aylık bin lira civarında 5 aylık bir kurs süresi var” ifadelerini kullandı.

GÖKTAŞ: GENÇ KARDEŞLERİMİZE EĞİTİMLER VERİLECEK

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, “Biz üniversitemizin imkanlarını, akademik yetkilerini kullanarak burada AR-GE projelerinde çalışacak, AR-GE projelerini hazırlayacak genç kardeşlerimize eğitimler verilecek. Tabi aslında bizim normalde fizik kitaplarından okuduğumuz ya da bilimsel kitaplardan okuduğumuz buluşları bulan insanların bir çoğu aslında akademisyen değil. Mesela Edison bir fizikçi veya elektronikçi değil. Ama ampulü bulan kişi” şeklinde konuştu.

YIRIK: ÜNİVERSİTEMİZ ELAZIĞ’IMIZIN NADİDE BİR KURUMUDUR

Şehrin sanayi, turizm ve tarımda önünün açık olduğunu belirten Elazığ valisi Erkaya Yırık da, “Elazığ’ımız 600 bin nüfusuyla bir sanayi kenti olarak, bir turizm şehri olarak, bir tarım şehri olarak değerlendirmeye son derece müsait bir şehir. Çalışkan insanlarıyla, aziz halkıyla gerçekten üretkenliğiyle inşallah önümüzdeki yıllarda hak ettiğimiz yeri mutlak suretle alacağız. Her zaman ifade ediyorum; üniversitemiz Elazığ’ımızın nadide bir kurumudur. Bugün burada bu eğitimler üniversitemizin rehberliğinde organize sanayimizin de iş birliği ile katkılarıyla değerli hocalarımız, akademisyenlerimizin rehberliğinde çocuklarımız ASELSAN’ların, ROKETSAN’ların, TUSAŞ’ımızın ve daha bugün bilmediğimiz bir takım üretim fabrikalarının inşallah medarı iftiharı olacak” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2021, 18:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103