Özbay: Borçlarını Peşin Ödemek İsteyenler İçin Son Bir Hafta

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdür Yardımcısı Sakin Özbay, haziranda yürürlüğe giren 7326 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun hükümlerinden yararlanacaklar için peşin ödemelerde son günün 30 Kasım olduğunu duyurdu. 

Özbay: Borçlarını Peşin Ödemek İsteyenler İçin Son Bir Hafta

Haziranda yürürlüğe giren 7326 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun hükümlerinden yararlanan için peşin ödemede son bir haftaya girildi.

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdür Yardımcısı Sakin Özbay, “Yapılandırma kapsamındaki borçların peşin ödemede, gecikme cezası ve gecikme zammının yerine hesaplanan Yurt İçi –Üretici Fiyat Endeks tutarının yüzde 90'ı siliniyor. Taksitli ödemede ise ilk taksitin tam ve süresinde ödenmiş olması şartıyla, kalan borcun tümünün ikinci taksitte ödenmesi halinde gecikme cezası ve gecikme zammının yerine hesaplanan Yurt İçi –Üretici Fiyat Endeks tutarının yüzde 50'si siliniyor.

Genel Sağlık Sigortası borcu bulunanlar, 31 Aralık'a kadar borçlarının anaparasını öderlerse hiçbir şekilde bu borçlar için faiz alınmayacak, faizin tamamı silinecek” dedi.

Özbay, “Kanun kapsamında Genel Sağlık Sigortası borcu bulunanlara da ödeme konusunda birçok fırsat sağlanmaktadır. Genel Sağlık Sigortası borcu bulunanlar, 31 Aralık'a kadar borçlarının anaparasını öderlerse hiçbir şekilde bu borçlar için faiz alınmayacak, faizin tamamı silinecek. Ayrıca bugüne kadar hiç gelir testine başvurmamış ve ödeme gücü olmayan vatandaşlarımız 30 Kasım'a kadar ikametlerinin bulunduğu yerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına gelir testi için başvurabilecekler” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İl müdürü varken
İl müdürü varken - 1 hafta Önce

İl müdürü varken yardımcı neden açıklama yapar ? Hedef il müdürlüğü :)

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109