Özçelik: Andımız’ın Neresi Tahrik Edici?

Gökbörü Derneği Elazığ Eski İl Başkanı Mehmet Özçelik, Danıştay’ın andımız ile ilgili verdiği kararı desteklediklerini açıkladı.

Özçelik: Andımız’ın Neresi Tahrik Edici?

Danıştay 8. Dairesi’nin andımız ile ilgili aldığı karara destek veren Gökbörü Derneği Elazığ Eski İl Başkanı Mehmet Özçelik ve dernek eski üyeleri, Öğretmenevi önünde bulunan Atatürk Anıtı’nda bir araya geldi.

Gökbörü Derneği üyeleri Andımızı okudu.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NDE TÜRKLÜĞÜ SAVUNMAK ZORUNDA KALMAK NE KADAR UTANÇ VERİCİ BİR DURUM”

Danıştay’ın andımız ile ilgili karara tepki gösterenleri eleştiren Gökbörü Derneği Elazığ Eski İl Başkanı Mehmet Özçelik, “Okul hayatı dışında çocuklarımıza örfümüzü, adetimizi ve Türklüğümüzü en özet şekilde ruhumuza işleyen milli tutkumuzdur. Türklük, doğruluk, çalışkanlık, Atatürk’ün yolundan ilerleme, büyüklerimizi saymak, küçüklerimizi sevmek, vatanımızı özümüzden çok sevmek. Bu cümlelerin hangisi tahrik unsuru olabilir? Sorarım sizlere. Faşistlik yapıyorsunuz diyen cahillere; insan kendinde olmayan özelliği eleştirir. Bunlar demek ki ya çalışkan değil, ya da doğru değil, ya da Türk değil. Türklük Allah tarafından bizlere bahşedilen en büyük lütuftur. Hacı Bektaş-ı Veli’nin dediği gibi Müslümanlık tercih, Türklük kaderimizdir. İslam’la Türklüğü karşı karşıya getirenler en büyük haindir. Türkiye Cumhuriyeti’nde Türklüğü savunmak zorunda kalmak ne kadar utanç verici bir durum” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7