Özel Eğitim Kurumlarında Uygulamalı Dersler Yüz Yüze Olacak

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürlüğü, Özel Eğitim Kurumlarında teorik kısmın uzaktan, Uygulamalı eğitimin ise yüz yüze yapılmasına karar verdi.

Özel Eğitim Kurumlarında Uygulamalı Dersler Yüz Yüze Olacak

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürlüğü, özel eğitim kurumlarında teorik kısmın uzaktan, uygulamalı eğitimin ise yüz yüze yapılmasına karar verdi.

Genel Müdürlüğün yaptığı açıklamaya göre; “Ülkemizde Covid-19 tedbirleri kapsamında uygulanacak kademeli normalleşme sürecinde özel öğretim kurumlarında, 17 Mayıs  ve 1 Haziran tarihleri arasında yüz yüze eğitim, uzaktan eğitim ve sınavlarla ilişkin gerekli açıklamaların valiliklere gönderildiği bildirildi.

Açıklamada, “özel eğitim kurumlarında özel çeşitli kurslar, özel hizmet içi eğitim merkezleri ve uzaktan öğretim yapan kurumlarda uygulanan öğretim programlarının teorik kısmı uzakta eğitimle, uygulama eğitimleri ise belirtilen tarihler arasında yüz yüze yapılacaktır” denildi.

Açıklamada ayrıca, valiliklerin uygun görmesi durumunda belirtile tarihlerde hafta sonları da derslerin verilebileceği belirtilerek, “özel çeşitli kurslar, özel hizmet içi eğitim merkezleri ve uzaktan öğretim yapan kurumların bilgilendirilmesi ve uygulama eğitimleri ile sınavların belirtilen esaslar çerçevesinde gerçekleştirilmesi için gerekli tedbirlerin alınması istendi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
MEB İN KURNAZLIĞI VE EĞİTİM EŞİTSİZLİĞİ
MEB İN KURNAZLIĞI VE EĞİTİM EŞİTSİZLİĞİ - 4 ay Önce

BU YAZIDAN BEDEN EĞİTİMİ RESİM MÜZZİK TEKNOLOJİ TASARIM V.S GİBİ DERLER UYGULAMALI OLACAK, MATEMATİK, FEN DERSLERİ, EDEBİYAT TARİH SOSYAL DERSLER UZAKTAN OLACAK..ÖYLEMİ..BİZDE YUTTUK....MEB BÖYLE TAM ANLAŞILAMAYAN YAZI GÖNDERMİŞSE AMACI ÖZEL OKULLARIN DEVAMINI SAĞLAMAK..YA PEKİ DEVLET OKULARI NE OLACAK. ÖZEL OKULLARI KURTARMA ADINA ORADA YÜZYÜZE EĞİTİME GEÇ ..DEVLET OKULARINDA UZAKTAN EĞİTİM YAP...ALLAH SİZİ BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN..SİZE HAKKIM HARAM OLSUN..

SIRADAKİ HABER

banner103