Öztürk 2 İlçe ve 2 Belde Ziyaretinde Bulundu

Elazığ Milletvekili Tahir Öztürk referandum çalışmaları kapsamında Arıcak, Bukardı, Üçocak ve Alacakaya’yı ziyaret etti.

Öztürk 2 İlçe ve 2 Belde Ziyaretinde Bulundu

Milletin sandık başına gideceği gün yaklaşırken, milletvekilleri de çalışmalarını hızlandırdı. AK Parti Elazığ Milletvekili Tahir Öztürk, referandum turunda 2 ilçe ve 2 belde dolaştı. Tek tek selamlaştı, değişikliği anlattı.

AK Parti Elazığ Milletvekili Tahir Öztürk, referandum turunda 2 ilçe, 2 belde dolaştı. Milletle buluştu, sıkıntıları problemleri dinledi, ardından anayasa değişikliğini anlattı.

“Bu Anayasa Yamalı Bohçaya Döndü”

İlçe ve beldeleri tek tek dolaşan AK Parti Elazığ Milletvekili Tahir Öztürk, gezisini noktaladığı Alacakaya İlçesi’nde de partilileriyle buluştu. Alacakaya parti binasında açıklamalarda bulunan Öztürk, “Anayasa referandumu bizim parti politikamızda 2002 den beri vardı. İktidar olduğumuz tarihten beri amacımız, niyetimiz, çabamız yeni bir anayasa yapmaktı. Yani sıfırdan bir anayasa fakat sayısal çoğunluğumuz müsait olmadığı için 2002 de müsait olmadı biz 2007 de imkan oldu yine referandum kararı aldık mecliste ve sizlere getirdik. Orada 26 maddelik bir anayasa değişikliği vardı. Oradaki en önemli maddelerden bir tanesi de cumhurbaşkanının halk tarafından seçilebilmesiydi. Anayasa da şimdiye kadar 18 tane değişiklik oldu bu 19. değişiklik olacak. Artık bu anayasa yamalı bohçaya döndü kullanılabilecek hali yok.”

“Evet Oylarını Çok Yüksek Oranda Alacağımıza İnanıyoruz”

Yeni anayasa paketiyle ülkenin önünü açmak istediklerini ve refah düzeyini yükseltmeyi hedeflediklerini söyleyen Öztürk, “Bildiğiniz gibi biz son dönemde bizim sayısal çoğunluğumuz, milletvekili sayımız yetmediği için MHP ile ittifak ederek sizlere referandum kararı aldık. Bu sizlerin oyuna sunulmak üzere inşallah 16 Nisan’da yapılacak referandumda, biz yaklaşık olarak 25 gündür geziyoruz ve biz evet oylarını çok yüksek oranda alacağımıza inanıyoruz. Bu seçim ülkenin gelişmesiyle ilgilidir” dedi.

“Maddeleri Okuyun Kararınızı Öyle Verin”

Değişecek olan anayasa sistemi ile ilgili olarak yanlış bilgiler verildiğini dile getiren Öztürk, “Sayın cumhurbaşkanımızla ilgili olarak yanlış dedikodular var. Padişahlığın geleceğini, tek idare olacağını ve otoriter bir rejim kuracağını söylüyorlar. Bu doğru değil tamamen yalan bizim sizden ricamız lütfen hepiniz bir okuyun. Okuduktan sonra evet veya hayır vereceğinize karar verin. Bizim istediğimiz bu anayasa maddesine sayın cumhurbaşkanımızın tamamen meclisin denetiminde olan bir yetkisi var. Kararname bile çıkaracağı zaman meclisin denetiminden geçecek. İki türlü sorumluluğu var cumhurbaşkanının biri meclise karşı biri sizlere karşı yani halka karşı sorumluluğu olacak. En fazla iki dönem seçilebilecek. Diyelim ki beş yıl seçtiniz. Sayın cumhurbaşkanımızın yanlışı veya eksiği oldu. Seçimde oy vermeyen bir sonraki dönemde seçmeye bilirsiniz” diyerek değişikliğin ülkemiz için şart olduğunu vurguladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103