Pandemi Gölgesinde Geçen Sahur Geceleri Eskiye “Ahhh” Dedirtti

Sahur halayları ile Türkiye’nin dört bir yanında adından söz ettiren Elazığ’ın o meşhur geceleri öksüz kaldı. Pandeminin gölgesinde 2. Ramazan ayını yaşayan şehrin cadde ve sokaklarında şimdilerde sadece davul ve klarnet sesleri duyuluyor. Şimdi 2 yıl öncesine gidelim ve özlemi büyük o coşkulu sahur gecelerimizi bir kez daha hasretle yad edelim.

Pandemi Gölgesinde Geçen Sahur Geceleri Eskiye “Ahhh” Dedirtti

Elazığ’da sahur halayları olmadan yaşanan 2. Ramazan ayı…

Pandeminin gölgesinde idrak edilen ramazan ayı hem kalabalık iftar sofralarını özletti, hem de sahur halaylarımızı…

Çok değil 2 yıl öncesine kadar mahallelere konuk olan Kanal Fırat ekibi her mahalledeki sahur coşkusunu ekranlara taşırdı.

Mahalleler sahur halaylarına birbirleri ile yarışırcasına hazırlanır renkli görüntülere sahne olurdu.

Kadını, erkeği, genci, yaşlısı sahur gecelerinde renkli görüntülere sahne olurdu.

Sahur’da halayları ile Türkiye’nin dört bir yanında adından söz ettiren Elazığ’da orucun 23. Gecesi de ayrı bir önem taşıyor. 23 numaralı plakaya sahip Elâzığ’da, ramazanın 23’ncü gecesi tüm Elazığlıların katılımıyla coşkuyla kutlanırdı.

Eski günlere duyulan özlem büyük, gözler dolu dolu…

2 yıldır buruk geçen ramazan ve sahur gecelerinin bir dahaki ramazan ayında son bulması ise tüm Türkiye’nin ve Elazığlıların tek temennisi.

VİDEO

YORUM EKLE
YORUMLAR
AGAH
AGAH - 1 ay Önce

aslında cuma halayları da olması lazım. böyle sadece ramazan ayında gece yarıları halay çekmekle olmaz. halay çekip oynamak nedir mübarek gecelerde.

ela
ela - 1 ay Önce

Ah çekmemek için hafta sonu kısıtlamalarında çocuklarımızı dışarı bırakmamak lazım, ah çekmemek için kadınlar çocuklarını yanlarına alıp gezmelere gitmemeleri lazım Elâzığ böyle giderse daha çoooooook ah çeker.

SIRADAKİ HABER

banner103