Pandemi Yönetiminin Değerlendirildiği Bir Toplantı Düzenlendi

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Elazığ’da şimdiye kadar başarılı bir şekilde yürütülen Pandemi süreci ve bundan sonra alınacak tedbirlerin ele alındığı bir toplantı yapıldı.

Pandemi Yönetiminin Değerlendirildiği Bir Toplantı Düzenlendi

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Elazığ’da şimdiye kadar başarılı bir şekilde yürütülen Pandemi süreci ve bundan sonra alınacak tedbirlerin ele alındığı bir toplantı yapıldı.

26 Mayıs Salı günü İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Cahit Polat başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Fırat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi, Elazığ Özel Medikal Park Hastanesi, Elazığ Özel Hayat Hastanesi ve Elazığ Özel Anadolu Hastanesi yöneticileri ve İl Sağlık Müdürlüğü hizmet başkanları katıldı.

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Cahit Polat’ın yürütülen başarılı süreçten dolayı hastane yöneticileri ve sağlık çalışanlarına yönelik takdir ve teşekkür konuşmasıyla başlayan toplantıda karşılıklı görüş alış verişinde bulunarak, alınan tedbirlerin genel bir değerlendirmesi yapıldı ve önerilerde bulunuldu.

Toplantıda Elazığ’da pandemi sürecinin kamu ve özel hastanelerin karşılıklı işbirliği ile başarılı bir şekilde yönetildiği ve bunun sonucunda da ilimizin ülke genelinde vaka sayısı ve tedavi süreci yönünde başarılı iller arasında yer aldığı vurgulandı.

Normalleşme ile birlikte ülke olarak pandemide yeni bir sürece girileceği ve şimdiye kadar kamu ve özel hastaneler olarak en üst seviyede yaşadığımız birlik, beraberlik ve yardımlaşmaya bundan sonra daha çok ihtiyaç duyulacağı belirtildi.

Toplantıda yeni dönemde de tedbirlerin elden bırakılmaması, maske takılması, el yıkama ve sosyal mesafe gibi temel kurallara harfiyen uyulması ve sağlık tesislerimizin hasta kabul kurallarına başta olduğu gibi triyaj kuralları çerçevesinde devam etmeleri konusunda görüş birliğine varıldı.

Toplantı sonunda Elazığ genelindeki tüm hastanelerin sağlık müdürlüğü tarafından periyodik aralıklarla denetlendiği, gerek pandemi ve gerekse de normal hizmet akışı yönünde herhangi bir aksaklığın yaşanmadan hizmetlerine devam ettiklerinin altı çizildi.

Katılımcıların ortak kararı ile şimdiye kadar sağlık çalışanları tarafından fedakarlıklarla yürütülen mücadeleye aynı kararlılıkla devam edileceği belirtilerek, vatandaşlarımızın da yeni normalleşme döneminde başta olduğu gibi tedbirleri elden bırakmadan sağlık çalışanlarına yardımcı olmaları, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu üyelerinin tavsiyelerine birebir uymaları ve yaşanacak olumsuzluklarda sorumluluğun kendilerine ait olacağı vurgulandı.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2020, 14:28
banner97
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sorumlu Kim
Sorumlu Kim - 5 ay Önce

Acaba son vakaların nasıl geldiğini, kimlerin sorumlusu olduğunu kendi adlarının çıkmaması adına kendi personelini niye şehir hastanesine gönderildiğini sormuş mu sayın il Müdürümüz

Sayın il sağlık müdürümüz
Sayın il sağlık müdürümüz - 5 ay Önce

Sayın Müdürüm bu süreçte bir Elazığ lı olarak canla başla çalıştığına şahit olduk Allah sizden razı olsun çok teşekkürler. Bizler kurallara uyarak sizlerde hekim olarak el birliği ile bu hastalığı çözeceğiz

SIRADAKİ HABER

banner7