Pazarcı Esnafı ve Vatandaşlara HES Kodu Denetimi

Elazığ Belediyesi, vatandaşları koronavirüse karşı korumak, maske ve sosyal mesafe gibi tedbirlerin uygulanmasını sağlamak adına denetimlerini sürdürüyor.

Pazarcı Esnafı ve Vatandaşlara HES Kodu Denetimi

Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasından dolayı bugün kurulan Cumartesi Pazarı’nda HES kodu, sosyal mesafe ve maske denetimi gerçekleştirdi.

Bu kapsamda pazar esnafı ve pazara gelen vatandaşların HES kodları sorgulatılarak koronavirüs açısından riskli durumda olup olmadıkları kontrol edildi. HES kodu olmayan esnaf ve vatandaşların HES kodu almalarını sağlayan ekipler, sosyal mesafe, maske ve hijyen konusunda da uyarılarda bulundu.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI’NA TEŞEKKÜR

Pazarcı esnafının ve vatandaşların isteğine kayıtsız kalmayan Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na teşekkür eden Akpınar Mahallesi Muhtarı Raif Acar, ‘Mahallemizde Cumartesi günleri kurulan pazarımız, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağından dolayı kurulamıyordu. Bundan dolayı pazarcı esnafımız büyük bir sıkıntı yaşamıştı. Pazarcı esnaf ve vatandaşlarımızdan gelen talep üzerine konuyu Belediye Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğulları’na ilettik. Sağolsun kendileri de hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağı sona erinceye kadar cumartesi kurulan pazarımızın perşembe günleri kurulması yönünde izin verdi. Pazarcı esnafımız ve mahalle sakinlerimiz adına değerli Başkanımıza teşekkür ediyorum’ dedi.

Pazarcı esnafları da yaşadıkları mağduriyetin giderilmesi konusunda kendilerine destek olan Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na teşekkür ettiler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Harbi konuşan
Harbi konuşan - 8 ay Önce

Yazıklar olsun kasap et derdinde koyun Can derdinde niye böyle dedim açıklayayım:Korana bitsin diye gece gündüz çalışan ailesini çocuklarını unutan sağlık çalışanlarının emekleri kör etsin yahu bitsin de kurtalalim demeyip bugün cumartesi pazarı Perşembe günü alıp Akpınar Mahallesi'nde kurmuşlar sanki kıtlık var gibi millet dolmuş esnafda maske yok elleriyle seçenler cabasi maskes mesafe yok sadece herşey para için soruyorum size altında Mercedes C180 araba evleri olanlar pazarcılar para kazanmıyor mu ki bu sıkıntılı günler de çok mu önemli pazar kurulması manavda muz 8.5 TL mandalina 2.5 TL domates 4 TL vs.. aynısı pazarda var niye çok mu ucuza satıyorlar aksine çürük kokmuş ürünleri satıyorlar ZABITA desen ortada Yok bu şehirde kısacası Allah'a havale ediyorum sizi emek hırsızları

Sayın zabıtalar...
Sayın zabıtalar... - 8 ay Önce

Zabıtaya çağrı.... Öncelikle arkalara saklanan terazi ve tartıları vatandaşın gözü önüne aldırın.

mehmet
mehmet - 8 ay Önce

öne güzelleri koy arkadan çürük çarıkları doldur..bu ticaret mi yoksa dolandırıcılık mı? helal mı haram mı?

SIRADAKİ HABER

banner103