Polat:Yüksek Riskli İller Arasında Yer Almaktayız

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat, Elazığ’da yeniden tırmanışa geçen COVİD-19 salgınına karşı Elazığlı vatandaşları uyardı. Polat, “Yüksek riskli iller arasında yer almaktayız” dedi.

Polat:Yüksek Riskli İller Arasında Yer Almaktayız

İl Sağlık Müdürü Polat, Yeniden Tırmanışa Geçen Covid-19 Salgını İçin uyarılarda bulunarak, Maske, Mesafe ve temizliği elden bırakmamaları konusunda Elazığlı vatandaşları uyardı.

POLAT:TURUNCU RENK İLE AÇIKLANAN YÜKSEK RİSKLİ İLLER ARASINDA YER ALMAKTAYIZ

Prof. Dr. Polat, “ Bilindiği üzere tüm ülkede hissedilen iyileşmeye bağlı mart ayında ülkemizde kontrollü normalleşme dönemine geçildi. Bu uygulama kapsamında tüm ülkenin risk haritası çıkarıldı. Mart ayı başında ilimiz sarı renk ile orta risk konumundaydı. Ancak geldiğimiz noktada vaka sayılarındaki artışa bağlı olarak şu an turuncu renk ile açıklanan yüksek riskli iller arasında yer almaktayız. Bu durumun en önemli nedeni rehavet ve her şeyin iyiye gittiği algısıdır. Kontrolsüz bir gevşemeyi her alanda gözlemliyoruz. Oysa salgın devam ediyor. Daha önce yapılan hatalardan ders alarak tedbirlere harfiyen uymalı ve ona göre hareket etmeliyiz. Elde edilen bir başarı ortadayken bunu kaybetmek ve başa dönmek hepimiz için acı sonuçlar doğuracaktır. Ülke olarak çok rahat aşıya ulaşım süreci yaşıyoruz. Vatandaşın ayağına giderek aşı yapıyoruz. Aşı sırası geldiği halde sağlık kurumlarına gitmek istemeyen ya da randevu alamayan 65 yaş üstü vatandaşlarımız için Öğretmen Evi önünde COVİD-19 Aşı Çadırı kurduk. Aşı avantajından faydalanmak için biraz daha sabretmeliyiz” dedi.

POLAT: SABIRDAN ÖDÜN VERMEDEN FEDAKARLIKLA BU MÜCADELEYİ SÜRDÜRÜN

Polat, “Günlük yaşamda yakınlarımız ve dostlarımız ile görüşmeyi asgari düzeyde tutmalı, kalabalık ve kapalı ortamlarda zorunlu olmadıkça vakit geçirmemeliyiz. Aile ve ev içi ziyaretlerde bile maske, mesafe ve hijyen kurallarına harfiyen uymalıyız. Daha öncede defalarca değindiğimiz gibi bu kurallar aşıdan daha etkilidir. Halkımız, esnafımız ve çalışanlarımız ile birlikte toplumsal dayanışma ve işbirliği ile Bu salgını üstesinden gelebiliriz. Artık toplum olarak virüse karşı nasıl korunmamız gerektiğini biliyoruz. Çok iyi korunan hasta olmuyor. Kırgınlığı olan, kendini iyi hissetmeyen ve özellikle riskli gruplarda olan vatandaşlarımızın evden çıkmamaları gerekir. Burada vatandaşlara tekrar çağrıda bulunmak istiyorum. Sadece sağlıkçılar değil, hepimiz bu mücadelenin birer parçasıyız. Sağlıkçılar, sağlık tesislerine başvuran hastalar için canları pahasına her türlü fedakarlığa katlanırken, sizlerde maske, mesafe, hijyen ve sabırdan ödün vermeden fedakarlıkla bu mücadeleyi sürdürün ” diye ifade etti

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2021, 13:53

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109