Prof. Dr. Açık Anneler Günü Nedeniyle Mesaj Yayımladı

Elazığ İş Kadınları Dermeği Başkanı ve TÜRKONFED Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yasemin Açık, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, “evlatlarını bu aziz vatan için şehit veren annelerimiz ile kahraman gazilerimizin anneleri başta olmak üzere tüm annelerin anneler gününü kutluyorum” dedi.

Prof. Dr. Açık Anneler Günü Nedeniyle Mesaj Yayımladı

Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı ve TÜRKONFED Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yasemin Açık, anneler günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Prof. Dr. Yasemin Açık mesajında, annelerin güçlü toplumun temel taşı olduğunu belirterek şunları kaydetti: “Bir toplumun geleceği olan çocuklar, annelerimizin şefkat kokulu ellerinde yetişmekte, bizi biz yapan değerler ile yoğrulmaktadır. Çocuklarını her türlü fedakârlığı göstererek yetiştiren anneler, sevgi dolu yürekleriyle ülkeye ve millete yararlı birer birey olmaları için öğretmen ve rehber olmaktadır. Annelerimiz, özverinin, sabrın, hoşgörünün, şefkatin, erdem ve faziletin simgesi olarak bizim milletimizde her zaman baş tacı edilmiştir. Annelerimiz geleceğimizin teminatı olduğu gibi birlik ve beraberliğimizin de en büyük güvencesidir. Ülkemizin zor dönemlerinde annelerimiz, bu milletin birliğinin güvencesi olarak hep üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirmişlerdir. Milletimizin birliği, ülkemizin bağımsızlığı uğrunda “evlatsız olunur ama vatansız olunmaz” sözüyle tüm dünyaya ders veren yüce yürekli annelerimize millet olarak çok şey borçlu olduğumuzu biliyoruz. Bu düşünceler ile şehit ve gazilerimizin anneleri başta olmak üzere, tüm annelerin anneler gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
MEHMET KÜNKÜL
MEHMET KÜNKÜL - 3 yıl Önce

ALLAHINA KURBAN YASEMİN HOCAM İYİKİ VARSINIZ.SAYGILARIMLA

SIRADAKİ HABER

banner7