Prof. Dr. Çoban Ziyaretlerini Gün Boyu Sürdürdü

MHP’nin Elazığ Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Bilal Çoban, önce Abdullahpaşa Mahallesi’nde düzenlenen bir kahve toplantısında vatandaşlara seslendi. Ardından da esnaflarla buluştu.

Prof. Dr. Çoban Ziyaretlerini Gün Boyu Sürdürdü

Seçim çalışmalarını sürdüren Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Bilal Çoban, Abdullahpaşa Mahallesi’nde bir kıraathanede düzenlenen toplantıda vatandaşlara seslendi.

ÇOBAN: BÜYÜK İHTİMAL KENDİ ARANIZDA KONUŞUYORSUNUZDUR

Prof. Dr. Bilal Çoban, “İşsizlik bir numaralı Elazığ’ın gündemidir. Kendi aranızda konuştuğunuzda da hayatınızda da bunu bilirsiniz. Dolayısıyla bir numaralı gündem olduğu Elazığ’da bizim kaldırımları beyaza boyayacağız diye bir projeyle çıkmamızı bekleyemezdiniz. Bu doğru olmazdı. Dönemin ruhunu yakalamamış bir belediye başkanı olurdum. Gönlünüzde, yüreğinizde bir yerimiz olmazdı. Dolayısıyla birinci meselede işsizliğinize çare olmak için üretken belediyecilik altında projelerimizi açıklamaya başladık. İkincisi otopark problemidir. Büyük ihtimal kendi aranızda konuşuyorsunuzdur. Konuşunca zaten o açığa çıkacaktır. Bizim açıkladığımız problemlerin bir kısmı bunu çözmektedir. Otopark problemi Türkiye’nin problemidir doğrudur, ama bizim Elazığ’ımızda çok büyük problemdir. Arabası olan herkes bunu bilir” ifadelerini kullandı.

ÇOBAN: ELAZIĞ BİRİNCİ DERECEDE DEPREM BÖLGESİDİR

Kentin problemlerine değinen Başkan Adayı Prof. Dr. Çoban, “Elazığ birinci derecede deprem bölgesidir. Bunu unutmayacağız. Allah nasip ederse belediye başkanlığımız döneminde de unutmayacağız. Deprem bizim için kaçınılmaz. Allah korusun, Allah geçinden versin. Çok büyük bir felaketin bizi vurabileceği bir gerçektir. Bunu ne yerel yöneticiler ne merkezi idare temsilcileri ne bürokratlar bunu atlayamazlar. Bu bizim bir gerçeğimizdir. Bununla ilgili yaşamayı öğrenmek ve bununla ilgili bir tedbir almak zorundayız. Dolayısıyla biz beledi projeleri yapılırken bu gerçeği göz önünde bulundurmadan bir proje açıklayamayız. Bugün mesela gelen 5 bin konut projesi bunun bir parçasıdır. Bir rezerve alanı oluşturmak, kentsel dönüşüm yapacağımız yerlerin nefes alacağı bir alan oluşturmak,  bir uydu kent yapmak, bir yaşam alanı oluşturmak ve hepsinden önemlisi dar gelirli vatandaşlarımızın konut edinmesini sağlamak istiyoruz” şeklinde konuştu.

ÇOBAN: BUNA BEN İNANIYORUM

Şehrin problemlerini çözeceklerini kaydeden Çoban, “Bu bir seçim dönemidir. Belki böyle konuşmaları da gerekiyordur, bunu kabul ediyorum. mürazathanelerini de boş bırakıyorum. Bir insan nasıl olsun hiçbir Elazığ çocuğu hangi siyasi partide olursa olsun Elazığ’ın menfaatleri dışında hareket etmez, Elazığ menfaatlerini gözeten bir yönetime de asla tepki koyup engel olmaz. Buna ben inanıyorum. Bu şehir bizim. Bu şehir sizin. 10 yıl sonra bu kahvenin içerisinden bazı arkadaşlarımız bu şehrin yönetimine talip olacaklar. Milletvekilliğinde, belediye başkanlığı düzeyinde. İnşallah siyasette bazıları. Ve bu şehirde kardeş olan siyasetin yanında ticarette de bazılarınız yer alacaksınız. Bu şehirde siyaset baş aşağı gitti mi ticareti de çeker. Ticaretimizi baş yukarı çektik mi siyaseti de çekeriz” dedi.

Başkan Adayı Çoban ardından Bahçelievler Mahallesi’nde esnaf ziyaretinde bulundu.

Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Bilal Çoban, akşam gerçekleştirdiği programlarının ardından sabahta Türkiye İş Bankası, Ziraat Bankası ve Aksaray Caddesi üzerindeki esnafları gezdi.

Başkan Adayı Prof. Dr. Çoban daha sonra Cumhuriyet Mahallesi’nde bir kafede vatandaşlarla bir araya geldi. Çoban, “belediye başkanlığı bir yarış değildir, bu şehre bahçıvan seçilmiyor” dedi.

MHP Belediye Başkan Adayı Bilal Çoban, bir otelde açılan resim sergisine katıldı, bilgiler aldı. Son olarak da ilahiyat fakültesi öğrencileriyle buluştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2019, 20:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7