Prof. Dr. Naci Görür: Bir Elazığlı Olarak Özür Diliyorum

Prof. Dr. Naci Görür, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Elazığ'daki temel atma törenine katılıma ve verdiği eleştiriye ilişkin sosyal medya hesabından mesaj yayınladı. Prof. Dr. Görür, “Deprem nedeniyle Elazığlı olmayıp da memleketimde okul yaptırma zerafetini gösteren insanlardan özür diliyorum” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Naci Görür: Bir Elazığlı Olarak Özür Diliyorum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün Elazığ'da Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin temel atma törenine katılıp törende vatandaşlara seslenmişti.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun da katıldığı törende Kılıçdaroğlu gençlik yıllarını geçirdiği Elazığ’a olan ilişkin duygu ve düşüncelerini ifade etti. Genel Başkan Kılıçdaroğlu, diğer yandan törene katılım sağlamayan devlet yetkililerini eleştirmişti.

Bugün ise İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Maden Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü'nde öğretim üyesi Prof. Dr. Naci Görür sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada özür diledi.

GÖRÜR: BU YAKIŞIKSIZ TUTUMU BİR ELAZIĞLI OLARAK KINIYOR

Prof. Dr. Görür, “Arkadaşlar, dün memleketim Elazığ’da yatırımların en güzeli olan bir okul temel atma töreni için bir araya gelinmiş. Siyasi nedenlerle ne yerel yönetim temsilcileri ne de Milli Eğitim Müdürü törene katılmış. Elazığ’ın örf, adet ve terbiyesine yakışmayan bu yakışıksız tutumu bir Elazığlı olarak kınıyor, deprem nedeniyle Elazığlı olmayıp da memleketimde okul yaptırma zerafetini gösteren insanlardan özür diliyor ve gerçek Elazığ’ın bu olmadığını söylemek istiyorum” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109