Prof. Dr. Yasemin Açık: Bütün Elazığ Ürünleri Tanıtılıyor

Ankara Elazığ Dernekler Federasyonu tarafından hazırlanan “Elazığ Yöresel Ürünler ve Lezzet Günleri” programının açılışı gerçekleştirildi. Açılışta konuşan ANELFED Başkan Yardımcısı ve ELİKAD Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, organizasyonun Türkiye genelinde Elazığ’ın tanıtımına katkısı olacağını ifade etti.

Prof. Dr. Yasemin Açık: Bütün Elazığ Ürünleri Tanıtılıyor

Ankara Elazığ Dernekler Federasyonu tarafından organize edilen Elazığ Yöresel Ürünler ve Lezzet Günleri, Ankara Emek Kapalı Semt Pazarı’nda başladı.

Gerçekleştirilen açılış töreninin ardından organizasyonla ilgili açıklama yapan ANELFED Başkan Yardımcısı ve ELİKAD Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık Elazığ Yöresel Ürünler ve Lezzet Günleri programının Elazığ’ın tanıtımına katkı sağlayacağını ifade etti.

PROF. DR. AÇIK: HERKES ÇOK GÜZEL KATKI SAĞLADI

ANELFED Başkan Yardımcısı ve ELİKAD Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, “Gerçekten çok güzel bir organizasyon. Özellikle federasyon başkanımız Prof. Dr. Haşim Çakırbay olmak üzere emeği geçen tüm arkadaşlara, yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Ayrıca Elazığ Belediye Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğulları bu organizasyonda tüm taşıma işlemini üstlendi. Kendilerine teşekkür ediyorum. Tüm milletvekillerimiz Metin Bey, Gürsel bey, Sermin Hanım, Zülfü bey herkes çok güzel katkı sağladı. Onlara da teşekkür ediyorum. Herkes katılmış durumda. Başka illerden gelen var. Malatya’dan gelen var, İzmir’den gelen sayın valimiz var, eski bakanlarımız var” dedi.

PROF. DR. AÇIK: BÜTÜN ELAZIĞ ÜRÜNLERİ TANITILIYOR

Ankara’da Elazığ ürünlerinin tanıtıldığına dikkat çeken Prof. Dr. Yasemin Açık, “Burada bütün Elazığ ürünleri tanıtılıyor. Sadece gıdalar değil tekstil ürünleri, kurutulmuş sebze, meyve ürünleri tanıtılıyor. Bence Elazığ’ın tüm Türkiye’de tanıtılmasına katkısı olacak. Elazığ’dan katılan çok esnafımız var. Onlara ayrıca teşekkür ediyorum. Kadınlarımız var evde ürettikleri ürünleri getirip burada pazarlayanlar var. Esnaflar var. Elazığ’ın mesela yeni bir markası olan lokum firması burada. Bu güzel organizasyon için herkese çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2019, 19:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7