Proje Noktalandı Kursiyerler Sertifikasını Aldı

Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası’nın, Fırat Kalkınma Ajansı destekleriyle hazırladığı “Teknoloji Odaklı Girişimciliğin Arttırılması Ve Yaygınlaştırılması Projesi’nde sona gelindi. Kursa katılan kursiyerler düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

Proje Noktalandı Kursiyerler Sertifikasını Aldı

Tuhafiyeciler ve Konfeksiyonculara Odası’nın, Fırat Kalkınma Ajansı destekleriyle hazırladığı “Teknoloji Odaklı Girişimciliğin Arttırılması ve Yaygınlaştırılması Projesi’nde sona erdi.

Kursa katılanlar sertifikalarını, Elazığ Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle aldı.

Törene Vali Çetin Oktay Kaldırım, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cemil Erdem katıldı.

ULAŞ: EĞİTİMLERİN BİR KISMINI TAMAMLAMIŞ OLARAK SERTİFİKALARINI ALACAKLAR

Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Mitat Ulaş, “Odamızın üyeleri ve şehrimizin insanlarının duaları ile hayırlı işlere vesile oluyoruz. Oda başkanlığına geldiğimizi günden beri eğitim bizim için kaçınılmaz oldu. 5 yıldır farklı alanlarda farklı eğitimler veriyoruz. Bugünde 48 kardeşimiz eğitimlerin bir kısmını tamamlamış olarak sertifikalarını alacaklar” ifadelerini kullandı.

YOĞUNLU: TEKNOLOJİYE UYGUN OLARAK VERİLMESİNİ SAĞLAMAK ÜZERE BİZE EĞİTİM BAŞVURUSUNDA BULUNDULAR

Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu, “Ülkemizdeki temel ekonomik politikalara yönelik, yine ülkemizin dünyadaki rekabetini arttırmaya yönelik belirlediği vizyona yönelik insan kaynağımızı geliştirmeyi esasında çok önemsiyoruz. Teknik destek programımızda insan kaynağımızı geliştirmek, verdiğimiz hizmetlerin yetkinliği ve becerisini arttırmaya yönelik uyguladığımız bir program. Bu program kapsamında da Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası bizlere başvurdular. Kendi esnaflarının verdikleri hizmetleri gerek ulusal, gerek ilimizde gerek küresel rekabete uygun olarak teknolojiye uygun olarak verilmesini sağlamak üzere bize eğitim başvurusunda bulundular” şeklinde konuştu.

ERDEM: İŞ YERİ AÇMA KONUSUNDA İSTER İSTEMEZ SIKINTILAR YAŞANIYOR

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cemil Erdem, “Mitat Başkanımıza odanın sadece tapusunu vermemişiz kendisine Anahtarı kendisinde yer almış. Onun için sevinçliyiz. Mutluyuz. Bu mutlu günde bu çalışmalardan dolayı devam etmesinden yanayız. Tabi ki girişimcilik eğitimleri veriliyor ama istihdam konusunda, iş yeri açma konusunda ister istemez sıkıntılar yaşanıyor. Bunların önüne geçilmesi lazım. Özellikle ara eleman ve kalifiye eleman konusunda ciddi manada ihtiyaç. Bizim bu nunu bir şekilde mutlaka çözmek zorundayız. Çözmeliyiz. Eğitim tabi ki herkesin görmesi, herkesin yapması, herkesin öğrenmesi lazım” dedi.

ARSLAN: GİRİŞİMCİLER HER ZAMAN DESTEKLENMELİDİR

Girişimciliğin son yıllarda odak değiştirdiğine vurgu yapan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, “Belge almaya hak kazanan tüm kursiyer tebrik ediyorum. Bundan sonraki yaşamlarında ve iş hayatlarında almış oldukları eğitimin fark oluşturmasını diliyorum. Ülkemizde KOSGEB, Meslek yatırımcılar, Tekno parklar, üniversiteler, kalkınma ajansları, ilgili bakanlıklar ve kurumlar tarafından risk sermayesi üzerine oldukça fazla çalışma yapılmaktadır. Girişimciler her zaman desteklenmelidir” diye konuştu.

ŞERİFOĞULLARI: İYİ GÜNÜMÜZÜ KÖTÜ GÜNÜMÜZÜ BİRLİKTE PAYLAŞIYORUZ

Ulaş’a katkılarından dolayı teşekkür eden Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “Yeni iş kurma ile alakalı gençlerimiz girişimde bulunacaktır. İş yeri açanlar işlerini büyütecektir. Çok daha faydalı işlere imza atacaklar. Hem üretime hem de ihracata katkı sunacaklardır. Esnafımızın bizim gönlümüzdeki yeri farklıdır. Adımımızı dışarı attığımızdan itibaren hayatımızın her alanında yüz yüze bakıyoruz. Bazen yardım istiyoruz. Bazen yardıma koşuyoruz. İyi günümüzü kötü günümüzü birlikte paylaşıyoruz” diye ifade etti.

KALDIRIM: CAZİBE MERKEZİ OLMAK İSTEYEN BİR ŞEHİRDİR

Kamunun şehrin gelişmesi için üzerine düşen görevi yerine getirdiğini belirten Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, “Bölgesinde ekonomik değer oluşturmak isteyen sadece Türkiye de değil. Dünya da yatırımcıları girişimcileri özellikle yeni nesil alanda oluşturduğu karma değerler ile ön plana çıkmak, cazibe merkezi olmak isteyen bir şehirdir. Sağlık, eğitim , ekonomi ve tüm dallarda fevkalade başarılı bir şehirdir. Hedeflerine adım adım yürümektedir. Buradaki en önemli husus kamu üzerine düşeni yapıyor. Kamu lojistikten eğitime sağlık alt yapısına şehrin yatırım iklimini gelişmesine sanayi alanları oluşturulmasına hızlı trenine kadar sportif ve kültürel alt yapının gelişmesine her alanda güzel işler yapıyor” ifadelerine yer verdi.

HABER: SITKI TAŞEL

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2019, 19:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103