Psikiyatrist Deniz: Doğu ve Güneydoğu Bölgesi’ndeki ilk psikoteknik merkeziz

Psikiyatrist Uzm. Dr. Ömer Deniz, sürücülerin zihinsel ve Psikomotor yetenek düzeylerini ölçen psikoteknik değerlendirmesini Pedatem Psikoteknik test merkezinde yaptıklarını söyledi

Psikiyatrist Deniz: Doğu ve Güneydoğu Bölgesi’ndeki ilk psikoteknik merkeziz

Sürücülerin sahip oldukları güvenli araç kullanmalarını sağlayan zihinsel ve psikomotor yetenek düzeylerinin; bu yetenek alanlarında tanımlanan bilgisayar destekli testler aracılığı ile ölçüldüğü psikoteknik değerlendirme ve psikiyatri muayenesi Pedatem Psikoteknik Test Merkezi’nde yapılıyor.

Sürücülerin psikoteknik değerlendirmesi ve psikiyatri muayenesi hakkında bilgiler veren Psikiyatrist Ömer Deniz, merkezlerinin doğu ve güneydoğu anadolu bölgesinin ilk psikoteknik merkez olduğunu söyledi.

Deniz, “2021 yılından beraber Türkiye’nin doğu ve güneydoğu bölgesindeki tek psikoteknik merkezi olarak faaliyetini sürdürdüğümüz teknik değerlendirme merkezimizi yaklaşık olarak 1 aydır tekrar aktif hale getirdik. Bu çalışmalar sürücülerin sağlığı ve trafik güvenliği açısından son derece önemli bir konudur” dedi.

Deniz, son zamanlarda vatandaşların, uzaktan telefonla teste tabi tutulmak istediklerini belirterek, bu durumun söz konusu olmayacağını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2022, 22:16

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner109