Ramazan Bayramının İlk Gününde Sokaklar Boş Kaldı

Konavirüsün hayatımıza girmesiyle birlikte her şeye hasret kaldık. Tam kapanmayla birlikte de Türkiye 2. Kez ramazan bayramını evinde geçiriyor. Boş kalan cadde ve sokaklar ise bir kez daha nerde o eski bayramlar dedirtiyor.

Ramazan Bayramının İlk Gününde Sokaklar Boş Kaldı

Çok bayram görmüş, geçirmiş olanların “nerede o eski bayramlar?” dediğini sık sık duyarız. Koronavirüs salgını ve beraberinde gelen tam kapanmayla birlikte şimdi bu soru tam da yerini buldu: “nerede o eski bayramlar? 

Bu kez mesafeli kutlamak zorunda olsak da, coşkusuyla ve heyecanıyla bayram her zaman bayram. Büyüklerin elini öpemesek, küçüklere harçlık veremesek de gönüller bir olsun dileğiyle tüm Türkiye 2. defa Ramazan bayramını evinde geçiriyor.

Boş kalan cadde ve sokaklarda ise polis ekipleri tarafından belirli noktalarda denetimler yapıldı.

Denetim noktalarında araçlar tek tek durduruldu gerekli belgeleri kontrol edildi.

İçişleri bakanlığı tarafından “şehit ailelerinin kabristan ziyaretleri” genelgesi ile Şehitlik kabristanları arefe gününden itibaren şehit yakınları için kapılarını açtı.

İl müftülüğü tarafından görevlendirilen kişiler ise şehitliklerde dua edip Kur’an-ı Kerim okumak üzere bayramın 1. Günün de Şehitlik mezarlıklarında beklediler.

Çocukların sesleri ile şenlenen parklar ise sessizliği ile baş başa kalan yerlerden sadece biri.

Video:

YORUM EKLE
YORUMLAR
Uğur TURAL
Uğur TURAL - 5 ay Önce

Neresi boş kaldı? Mahalle aralarından kimsenin haberi yok. Boş yere yasak koyuyorlar, yasağın bittiği gün aynı tas aynı hamam olacak yine. Bari bıraksınlar millet işine gücüne gitsin.

Ceza yedim sallanıyorum
Ceza yedim sallanıyorum - 5 ay Önce

Cezalar korona biterse iptal edilecek diyolar seçimden önce bilgisi olan var mı

SIRADAKİ HABER

banner103