Ramazan Boyunca Yardımlar Toplanacak

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından, 15 Temmuz demokrasi meydanında ramazan ayı boyunca hayırseverlerin yardımlarını toplayacak stant kuruldu .

Ramazan Boyunca Yardımlar Toplanacak

Hayırseverlerin bağışlarının toplanacağı standın açılışında konuşan İHH Elazığ Şubesi Başkanı Metin Kılıç, dünya üzerinde mağduriyet yaşayan mazlumlar için standı kurduklarını ifade ederek “ Ülkemizde mazlum mağdur ve yetimler gerek Filistin, Gazze, Arakan ve dünyanın diğer bölgelerinde mağduriyet ve yaşayan bütün kardeşlerimiz için bir yardım toplama standını bugün itibari ile açmış bulunmaktayız. Elazığlı kardeşlerimizi bu yardım çalışmasına destek vermek için davet ediyoruz. Unutmayalım ki buraya atılan her bir kuruş Allah’ın izni ile Filistin’de ki kardeşlerimiz için birer umut birer kandil olacak. Arakanda ki kardeşlerimiz için bir barınak olacak” ifadelerini kullandı.

Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Abdulhakim Aydın da, Elazığ Belediyesi’nin de bu kampanyaya destek verdiğini söyleyerek “ Bu yardım standına bizde destek veriyoruz. Elazığ halkımıza buradan yardımlara katıla bilmelerini duyuruyuz. Ben hayırlı olmasını diliyorum. Bu vesile ile bu hayırlara aracılık etme konusunda bahtiyar oluyoruz” şeklinde aktardı.

Sivil Toplum Kuruluş Platformu Dönem Sözcüsü İbrahim Kayaoğlu ise, “Elazığ yine bir iyiliğin adresi oldu” diyerek “ İyiliğin adresi iyiliğin adresi olamaya aday oldu. Hele hele Sivil Toplum Platformu olarak biz İHH’ya çok şey borçluyuz. Çünkü 2010 yılında mavi Marmara olayı ile birlikte Elazığ’da Sivil Toplum Kuruluşları Platformu kuruldu. Şuan da yine Kudüste, Filistin topraklarında İsrail vahşeti Arakan da Budistlerin vahşeti dünyanın 4 bir yanında Müslümanlar üzerinde oynanan oyunların oyununu bozmak için buradayız” diye belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103