Referandum Günü Belediye Otobüslerinde Ücretsiz Ulaşım

Elazığ Belediyesi 16 Nisan Pazar günü yapılacak referandumda, halkımızın vatandaşlık ve demokratik haklarını rahatlıkla kullanmaları amacıyla ücretsiz ulaşım hizmeti verecek.

Referandum Günü Belediye Otobüslerinde Ücretsiz Ulaşım

Elazığ Belediyesi’nden yapılan açıklamada, 16 Nisan Pazar günü yapılacak anayasa değişikliği referandumunda yurttaşlık görevlerini yerine getiren vatandaşların ulaşım noktasında herhangi bir sıkıntı yaşamamaları için 06.00-17.00 saatleri arasında özel halk otobüsleri dışındaki Belediye otobüslerinin ücretsiz olarak ulaşım hizmeti sunacakları bildirildi.

“Engelli, Yaşlı Ve Hasta Vatandaşlara Özel Ulaşım Hizmeti”

Açıklamada ayrıca referandum günü vatandaşlık görevlerini yerine getirmek isteyen hareket kısıtlılığı olan, evde bakım hizmeti alan hasta, engelli ve yaşlı vatandaşların da 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı, 7 Haziran ve 1 Kasım milletvekili seçimlerinde olduğu gibi bu seçimde de evlerinden alarak sandıklarına götürüleceği, oy kullanma işlemlerinin ardından da tekrar evlerine bırakılacağı bildirildi. Bu hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşların 153 Beyaz Masa ve 0543 23 23 153 nolu Elazığ Belediyesi whatsApp hattı ile irtibata geçmeleri gerektiği duyuruldu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103