Rektör Prof. Dr. Göktaş, Prof. Dr. Kerim Sunguroğlu’nu Ziyaret Etti

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, üniversitede büyük emekleri bulunan Prof. Dr. Kerim Sunguroğlu’nu ziyaret etti. Prof. Dr. Sunguroğlu, “Elazığ halkı üniversite kurulması için kendi özel arazilerini dahi bağışladı” dedi.

Rektör Prof. Dr. Göktaş, Prof. Dr. Kerim Sunguroğlu’nu Ziyaret Etti

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Elazığ’da yükseköğretimin gelişmesi ve Fırat Üniversitesi’nin kurulmasında büyük katkıları bulunan emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Kerim Sunguroğlu’nu evinde ziyaret etti.

Ziyaretten ötürü duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. Kerim Sunguroğlu, Rektör Prof. Dr. Göktaş’a Elazığ’da yükseköğretimin başlangıcından Fırat Üniversitesi’nin bu güne gelinceye kadar yaşananları aktardı.

SUNGUROĞLU: “ELAZIĞ HALKI ÜNİVERSİTE KURULMASI İÇİN KENDİ ÖZEL ARAZİLERİNİ DAHİ BAĞIŞLADI”

Bir hayal ile başlayan Fırat Üniversitesi’nin kurulması sürecinde başta rahmetli Prof. Dr. Mustafa Temizer olmak üzere şimdiye kadar görev alan bütün yönetimlerin üniversiteye katkılarının olduğunu ifade den Prof. Dr. Sunguroğlu, Üniversitenin teknik ve maddi zorluklara rağmen şehrin önde gelenleri, dönemin idarecileri ve Elazığ halkının destekleri ile kurulma sürecinin tamamlandığını ve kurulma aşamasında Elazığ Halkı’nın üniversite kurulması için kendi özel arazilerini dahi bağışladıklarını vurguladı.

SUNGUROĞLU: “YENİ YÖNETİME BAŞARILAR DİLİYORUM”

Eğitim ve öğretimin sağlanması için il dışından hocaların büyük güçlüklere rağmen Fırat Üniversitesi’ne getirildiğini, bu emeklerin sonucunda üniversitemizin akademik başarılarının gurur verici olduğunu belirten Prof. Dr. Kerim Sunguroğlu, Elazığ’ın ve Fırat Üniversitesi’nin daha iyi yerlerde olması için küskünlük ve kırgınlıkların bir kenara bırakılarak akademik çalışmaların artması gerektiğini, Elazığ halkı ve idarecilerinin desteğiyle bunun başarılacağına inandığını ve yeni yönetime başarılar dilediğini söyledi.

Rektör Prof. Dr. GÖKTAŞ ise verilen mücadeleler ve büyük emekler sonucunda Fırat Üniversitesi’nin günümüzde 45 bin öğrencisi, 2 bin akademik ve 3 bin idari personeli ile 50 bin kişilik büyük bir aileye dönüştüğünü ifade ederek, bunda katkısı olan önceki yönetimlerin hepsine teşekkür etti.

Elazığlı vatandaşlar ve şehrin önde gelenlerinin desteğiyle huzurlu bir ortamda Fırat Üniversitesi’ni çağdaş, evrensel normları esas alan bir yapıya dönüştürmeye gayret edeceklerini dile getiren Rektör Prof. Dr. GÖKTAŞ, Fırat Üniversitesi’nin bu seviyeye gelmesinde emeği geçen herkese şükran duyduklarını, bu süreçte emeği bulunan ve vefat edenlere de Allah’tan rahmet, aramızda olanlara ise huzurlu ve sağlıklı bir ömürler diledi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Kürşat
Kürşat - 2 yıl Önce

Prof.Dr.degil sadece Prof.Kerim şeklinde olacak.Çünkü Doktorası yoktur.O zamanlar Arş.Görevlisi Profesör kadroları vardı,şimdi yok.Yüksek lisans ,doktora ve doçentlik çalışmasi yani eylemi olmadan
"Arşt.Gorv.Prof.Kerim Sunguroğlu şeklindedir.Bunu rektörde bilmez

kürsar
kürsar @Kürşat - 2 yıl Önce

Ne olmuş yani çok bilmiş Kürsat bir kuyruk acın mı var

Kursar
Kursar - 2 yıl Önce

Angut,sana ne battı,biz bir teknik düzeltme yaptık,dedemiz yaşında adam Kendisine saygısızlık olmasın istedik,sen ne anladın?Sonra hem büyüklerim dostu arkadaşı,nazik,kibar,naif bir insan,Allah sağlık afiyet versin.Böyle bir insandan bir kötülük mü gelir ki kuyruk acımız olacak.Kralin soytarisinı rolüne ihtiyacı yok .Anladın mı?

kürsaataaa
kürsaataaa @Kursar - 2 yıl Önce

teknik düzeltme sana mı kaldı angutun şahı otur oturdugun yerde söz verilmedikce konuşma

SIRADAKİ HABER

banner109