Restoranlar, 1 Haziran’a Hazırlanıyor

Normalleşme sürecine geçilmesiyle birlikte restoranlar, 1 Haziran’da yeniden hizmete başlayacak. Elazığlı işletmelerde hazırlıklarına başladı.Lokantacılar Odası Başkanı Zülfü Tarhan’da en sağlıklı şekilde vatandaşa hizmet edeceklerini söyledi.

Restoranlar, 1 Haziran’a Hazırlanıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1 Haziran’da restoran, kafe, pastane gibi yerlerin yeniden faaliyete başlayacağını açıklamasının ardından Elazığ’daki işletmelerde hazırlık yapmaya başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasının memnun edici olduğunu ifade eden Elazığ Lokantacılar Odası Başkanı Zülfü Tarhan, tüm tedbirleri alarak, sağlıklı bir şekilde vatandaşa hizmet edeceklerini söyledi.

Yeni dönemde işletmelerin 22’ye kadar açık olmasının sıkıntı yaratabileceğini ifade eden Tarhan, saatlerin biraz daha esnetilmesi gerektiğini kaydetti.

TARHAN: SAAT UYGULAMALARINI İLERİKİ SAATLERE ÇEKEBİLİRLER

Elazığ Lokantacılar Odası Başkanı Zülfü Tarhan, “ Yaz aylarında bizim esnaflarımızın özellikle tatlıcılarımızın dondurmacı esnaflarımızın ve bazı büyük restoranlarımızın en çok hizmet verdiği sürede saat kısıtlamasını bize getirilmesi bizim için buruk bir sevinç oldu.  Ama ben inanıyorum ki İl Hıfızsa Meclisi ilgili adımları atıp en azından bu yaz aylarında biraz daha saat uygulamalarını ileriki saatlere çekip bizi tatmin ederler” dedi.

Elazığ Lokantacılar Odası Başkanı Zülfü Tarhan,pandemi sürecinde restoran işletmelerinin ekonomik olarak sıkıntı çektiğini de anımsattı.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2020, 19:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103