Roket Üretilen Merkezden Canlı Yayın Yapıldı

Elazığ Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan Tasarım ve İnovasyon Merkezi’nde Fırat Üniversitesi öğrencilerinin hazırladığı iki roket TEKNOFEST’TE yarışacak. Büyük bir başarıya imza atılan inovasyon merkezinden gerçekleştirilen canlı yayında emeği geçen isimler süreci anlattı.

Roket Üretilen Merkezden Canlı Yayın Yapıldı

Elazığ Organize Sanayi Bölgesi’nde yaklaşık 6 ay önce Tasarım ve İnovasyon Merkezi kurulmuştu. Şehre kazandırılan bu merkez kısa süre içerisinde meyvelerini verdi.

TEKNOFEST’e katılmak isteyen Fırat Üniversitesi mühendislik bölümü öğrencileri aylar önce açılan bu merkezde iki roket üretimini gerçekleştirdi.

Hazırlanan "TRoket" isimli roket orta irtifa kategorisinde 516 takım arasında 7'nci, "GökRuh" adlı roket ise alçak irtifa kategorisinde 534 takım arasında 5'inci olarak TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalinde finalde yarışacak.

Merkezin açılmasında ve öğrencilerin bu roketleri hazırlamasında ise Elazığ Organize Sanayi Bölgesi’nin, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın, Fırat Kalkınma Ajansı’nın ve Fırat Üniversitesi’nin büyük katkıları oldu.

Bu önemli başarının sağlandığı Tasarım ve İnovasyon Merkezi’nden canlı yayın gerçekleştiren televizyonumuz; hem katkı sağlayan isimlerin hem de öğrencilerin düşüncelerini aldı.

VİDEO

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2020, 22:55

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Kürşat
Kürşat - 2 yıl Önce

Vatan size minnettardır,evlatlarım,meslekdaslarim.
Varolun, sağolun, ALLAH CC. sayılarınızi artırsın.Amin

hüseyin
hüseyin - 2 yıl Önce

işin mimarı SERHAT YOL..

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109