Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Arslan’ın Çalışmaları

Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Yüksek Harita Mühendisi Haluk Arslan seçim çalışmaları kapsamında kentteki ziyaretlerini sürdürüyor. Başkan Arslan programı çerçevesinde Galericiler Sitesi, Palu Kültür ve Dayanışma Derneği ve Bingöllüler Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret etti.

Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Arslan’ın Çalışmaları

Seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Yüksek Harita Mühendisi Haluk Arslan programı kapsamında Galericiler Sitesi, Palu Kültür ve Dayanışma Derneği ve Bingöllüler Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret etti.

ARSLAN: O KOLTUĞA ELİNDEN İŞ GELEN NİTELİKLİ BİRİNİN OTURMASI

Başkan adayı Arslan, “Bu yerel seçim vesilesi ile Elazığ’da yaşayan her kesime ulaşmaya çalıştıklarını ifade eden başkan Arslan Bu bir yerel seçim olması hasebiyle siyaset gündemimizde yok gündemimizde olan mesele sadece şehrimizin sorunları. Yıllardır Elazığ’da yaşıyoruz o yüzden şehrimizin sıkıntılarını da hep birlikte yaşıyor ve görüyoruz. Caddelerimiz sokaklarımız, alt yapımız, imar planımız, çevre sorunumuz bizim bu seçimde öngördüğümüz konuştuğumuz konuların başında geliyor. Seçime sayılı günler kala yapacağımız iş sandığa gidip bir karar vermek. Fakat vereceğimiz bu karar üzerinde çokça düşünülmesi gereken bir karar. Bu karar ile şehrimizin beş yılı birini emanet edeceğiz. O koltuğa birisi oturacak bizim istediğimiz o koltuğa elinden iş gelen nitelikli birinin oturması” ifadelerini kullandı.

ARSLAN: EVİNİN SOKAĞINI CADDESİNİ KALDIRIMINI DÜŞÜNEREK SANDIĞA GİTSİN

Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Yüksek Harita Mühendisi Haluk Arslan Biz o koltukta oturacağımız zaman halkımızla aramızdaki tüm duvarları yıkacağız. İlk işimizde rozetimizi çıkarmak olacak. Akraba siyaseti adam kayırmacılık partizanlık bizim dönemimiz de son bulacak. Şehrin her kesimine eşit adil ve dengeli bir hizmet ağı oluşturacağız. Seçim sürecinde bu yola çıkarken daha öncede ifade ettiğimiz gibi Elazığ’ın vicdanı olarak bu yola çıktık. Siyasi kavgaları siyasi görüşleri arka planda bıraktık tek derdimiz şehrimiz dedik. Halkımızdan da bunu talep ediyoruz gönül verdiğiniz bir siyasi parti elbette olacak fakat bu seçim siyasetin ötesinde yaşadığınız şehri ilgilendiriyor. O yüzden halkımızda sandığa giderken öncelik olarak evinin sokağını caddesini kaldırımını düşünerek sandığa gitsin”diye kaydetti.

ARSLAN: ÇÜNKÜ GÖRÜŞ FARKLILIĞINDAN RAHMET DOĞAR

Bir elin beş parmağı bir değil elbette herkesin gönlünü verdiği bir siyasi düşünce olacak olmalıdır da” diyen Başkan Arslan, “Hiç kimsenin tek tip bir toplum arzu ettiğini düşünmüyorum. Çünkü görüş farklılığından rahmet doğar bereket doğar farklı görüşten insanlar bir araya geldiği zaman katkı sunar birinin görmediğini diğeri görür. Başta da ifade ettiğimiz gibi bir elin beş parmağı da aynı değil fakat sıkıldığı zaman yumruk olur. Bu yumrukta ortak menfaatlerde her türlü usulsüzlüğe, yolsuzluğa, rantçılığa dur der. Bu sebeple biz bugün Elazığ’da her kesime hitap ettiklerini hangi görüşten olduğuna bakmadan herkesin oyuna talibiz”dedi.

Öte yandan Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Haluk Arslan, partisi tarafından Yeni Mahalle’de oluşturulan Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışına katıldı.

Açılışa Saadet Partisi İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu, il ve ilçe teşkilatları ile partililer katıldı.

Haluk Arslan ve beraberindekiler Çayda Çıra Mahallesi’nden konvoylar eşliğinde Yeni Mahalle’ye geldi.

Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Haluk Arslan ve beraberindekiler, Yeni Mahalle’de kalabalık vatandaş topluluğu tarafından karşılandı.

ARSLAN: ARTIK YUKARIDAN YÖNETİLEN BİR ŞEHİR OLMAYACAĞIZ

Seçim koordinasyon Merkezi açılışında Yeni Mahalle sakinlerine seslenen Saadet partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Haluk Arslan, “Artık protokol belediyeciliğine son. Çalışan, üreten bir belediye icra edeceğiz. Yola çıkarken en büyük inancımız; şehirde yaşayan insanımız. Biz şehir insanının vicdanına inanarak yola çıktık, bir vicdan hareket olarak taban demokrasisine güvenerek, koca koca partilerinin hesaplarını bir kenara bırakarak tepeden inme anlayışa son diyerek yola çıktık. Ne dedik? Bu şehrin anahtarı kimdeyse getirsin versin. Artık yukarıdan yönetilen bir şehir olmayacağız. Meclis üyelerini, bile bakanların belirlediği bir şehir olmayacağız. Kendi yönetimimizi, kendi bakanımızı, kendi idaremizi, şehir insanı olarak bizler belirleyeceğiz. Toplama çıkarma yapanların, hesap yapanların hesabına 31 Mart’ta bu şehir dur diyecek” ifadelerini kullandı.

ARSLAN: BU ŞEHİR İÇİN ÇALIŞMAK İSTİYORUZ

Başkan Adayı Arslan, “Biz çalışmaya geliyoruz Allah’ın izniyle. Kavga dövüşle işimiz yok. Birlikte taban demokrasini tesis ederek Elazığ’daki tüm siyasi partilerin mensuplarının oylarına talip olarak bu şehir için çalışmak istiyoruz. Elimizden iş gelir, çalışabiliriz. Elimizen iş gelir. Boş işlere harcayacak zamanımız yok. Nasıl kaynak üretilir onu da biliyoruz. Ben bir mülkiyet uzmanıyım. Elbette ki herkes şunu söyleyecek; kendileri bilmiyor ya uzmanlarla çalışacağız diyecekler. Evet, mecburuz uzmanlarla çalışacağız. Bende uzmanlarla çalışacağım. Çünkü şu şehirdeki insanlar hizmetin en iyi ismini hak ediyorlar. Ama ben bir adam eksilteceğim, belediyenin kaynaklarını doğru kullanacağım. Artık bir adam getireceğim çünkü bende o uzmanlardan biriyim” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2019, 18:59
banner73
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7