Saadet Partisi Keban Teşkilatında Kongre Yapıldı

Saadet Partisi Keban İlçe Teşkilatının 7. Olağan Kongresi gerçekleşti. Tek listeyle gidilen kongrede mevcut başkan Mürşit Çilingir, güven tazeledi.

Saadet Partisi Keban Teşkilatında Kongre Yapıldı

7. Olağan kongresini gerçekleştiren Saadet Partisi Keban İlçe Teşkilatı, kongreye  tek listeyle gitti.

İlçe teşkilatında yapılan kongreye, Saadet partisi İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu ve teşkilat mensupları katılırken, mevcut başkan Mürşit Çilingir,20 delegenin 12 oyunu alarak, yeniden başkanlığa seçildi.

HACIBEKİROĞLU: 2012’DEN BU YANA YANLIŞ POLİTİKALARDAN DOLAYI…

Saadet Partisi İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu, Türkiye gündemine değinerek, çarenin kendi partileri olduğunu vurgulayarak, “Yeryüzüne düşen nerede bir bomba varsa orada çığlık atan Müslümandır, nerede kirlenen bir namus varsa Müslümanların namusudur. Nerede Peyman edilen bir coğrafya varsa yine Müslümanların coğrafyasıdır. Ve şu anda 2002’den bu güne kadar bizim yanlış politikalarımızdan dolayı Birinci Dünya Savaşında 10 milyon insan hayatını kaybetti, 2012’den bu yana yanlış politikalardan dolayı 10 milyonun üzerinde Müslüman hayatını kaybetti. Biz şunu söylüyoruz, Batı 1909’lardan 1914’lerden Birinci Dünya Savaşında silah gücü ile kendi emellerine ulaşamadı, şu anda batı bizimle savaşmaktan vazgeçti. Müslümanları kast ederek söylüyorum. Batı kendi politikasını değiştirerek şu anda kötü emperyalizmle Ortadoğu’daki kendi emrine çalışan siyasetçiler eliyle İslam coğrafyasını ve özellikle Türkiye’yi çökertmek istiyoruz. Biz hep bunu söylüyoruz. Batı emperyalizminin ne olduğunu çok iyi biliyoruz. Batı emperyalizmi bize demokrasi getiriyor dediği zaman demokrasi kelimesini duyduğunuzda eyvah diye feryat edin. Demokrasi denildiği zaman İslam alemine mutlaka ama mutlaka bomba gelecek, mutlaka ölüm ve kan gelecek ve yine işgal edilmiş bir toprak gelecek ve bu aklımıza geliyor” dedi.

Kongrede Başkanlığa Mürşit Çilingir seçildi.

YÖNETİM KURULU ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU:

Mehmet Fırat,

Bekir Kaya,

Ahmet Kaya,

Fahri Kerim Çilingir,

Ahmet Aydemir

Bürhan Gedik…

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner109