Şafak Camii’nin Temeli Dualarla Atıldı

Sütlüce köyünde 24 Ocak depreminde ağır hasar alarak yıkılan caminin yerine yapılacak Şafak Camisi’nin temel atma töreni gerçekleştirildi.

Şafak Camii’nin Temeli Dualarla Atıldı

Sütlüce Köyü’nde yapılacak olan Şafak Camisi’nin temel atma töreni gerçekleştirildi.

Temel atma törenine İl Müftüsü Selami Aydın, köy muhtarı ve köy halkı katıldı.

Camii’nin temeli dualar ile atıldı.

AYDIN: EMEĞİ GEÇENLERDEN ALLAH RAZI OLSUN

Törende konuşan İl Müftüsü Selami Aydın, “Sütlüce Köyü’ndeyiz. Buradaki camimiz depremde ağır hasarlıydı. Camimiz yıkıldı. Bugünde burası için bir program yapılmış. İnşallah temelini atıyoruz. Pandemi, hastalık olduğu için dolayısıyla köyümüzün muhtarı, köyümüzün imamı, dernek başkanı ve ben kardeşlerimizle beraber bugün burada Bismillah deyip temelini atıyoruz. Ben köy sakinlerine teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Emeği geçenlere, hayır sahiplerine, camimizin yerini bağışlayana Allah razı olsun. Burası yol üzerinde bir camimiz. Kardeşlerimize hizmet edecek” ifadelerini kullandı.

KAYA: 100 KİŞİLİK KAPASİTESİ OLACAK

Caminin kapasitesinden bahseden Sütlüce Köyü Muhtarı Ali Kaya, “Camimiz 150 metrekare kapasitede iki katlı olacak. Alt katta abdest alma yerimiz olacak, üst katında da namaz kılma yerlerimiz olacak inşallah. Yaklaşık bir 100 kişi falan namaz kılabilecek inşallah. Hayırseverlerimizin yardımlarıyla yapılıyor bunlar. Sağ olsunlar, var olsunlar hayırseverlerin yardımlarını da bekliyoruz. Kalabalık tutmadık açılış törenimizi pandemiden dolayı. Fazla bir kalabalık olsun istemiyoruz” şeklinde konuştu.

ÖBEK: VATANDAŞLARIN DESTEKLERİNİ BEKLİYORUZ

Sütlüce Köyü Şafak Camisi’nin Dernek Başkanı Alaattin Öbek ise, “Camimizin depremde zarar görerek yıkılmasından dolayı yeni bir cami yapalım dedik. Sayın müftümüze müracaat ettik. Müftümüz de olur verdi. Yardımları da bize çok oldu. İnşallah halkımızın sayesinde de bunu bir an evvel bitirmeye çalışacağız. Gönlü olan kardeşlerimiz, isteyen kişiler yardımlarını yapabilirler. Hesap numaramız var. Ne kadar erken bitirirsek o kadar faydamız olur” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Atıf
Atıf - 6 gün Önce

Üç gün sonra Elazığ Belediyesine devrederler tamamlanması için

SIRADAKİ HABER

banner103