Sahte Bilezik Satmak İstediler

Elazığ Valiliği koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmada Bingöl ilinde yapmış olduğu sahte altın satıcılığı nedeniyle aranan şahıslar 5 adet sahte bileziği Elazığ’da satmak isterken suçüstü yakalandı.

Sahte Bilezik Satmak İstediler

Emniyet Müdürlüğü ekipleri çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Bingöl’de sahtecilik suçundan aranan şahıslar Elazığ’da sahte bilezik satmak isterken suçüstü yakalandılar.

Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şöyle; “Elazığ Valiliğimiz koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğümüz Asayiş Şube Müdürlüğümüzce yapılan çalışmalarda; 16 Mayıs 2018 tarihinde Bingöl ilinde kuyumcu esnafına sahte altın satıldığı bilgisi üzerine eşkal bilgileri mevcut olan şahsın ilimizde de sahte altın satışı yapabileceği ihtimaliyle çalışma yapan ekiplerimiz, ilimiz İzzetpaşa mahallesinde bulunan kuyumcular çarşısında söz konusu eşkale uyan Y.İ. isimli şahsı 5 adet sahte bileziği satmak üzereyken suçüstü yakalamıştır. Yapılan detaylı çalışmada şüpheli ile birlikte hareket ettiği belirlenen O.K. ve S.R.A. isimli şahıslar Malatya yolu üzerinde bir araçta yakalanmış, araç ve şahıslar üzerinde yapılan aramalarda 10 adet sahte bilezik ve 7.200 TL para ele geçirilmiştir. Konu ile ilgili olarak gözaltına alınan şahıslar hakkında adli tahkikat başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103